Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:Battleship U.S.S. Missouri (WWII)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 26 Δεκ 2014, 13:03

?????? έρχομαι
απο την ταινια Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Giveaway_battleship630_jpg_2250282
click image upload
Battleship U.S.S. Missouri (WWII) 330px_BB61_USS_Iowa_BB61_broadside_USN
click image upload

οποιος δεν την έχει δει χάνι ειναι πάρα πολύ καλή
& το τρέιλερ πάρτε μια γεύση
https://www.youtube.com/watch?v=fsbkNKGnxs0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 26 Δεκ 2014, 14:20

spammm spammm spammm spammm
Με αγάπη και χρόνια πολλά....Πάντα.....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 26 Δεκ 2014, 14:38

Prop-early έγραψε:
spammm spammm spammm spammm
Με αγάπη και χρόνια πολλά....Πάντα.....!

κάτσε μόλις τώρα το παρηγγειλα απο τον καλφακη  μην βαρας.
κάτσε να έρθει πρώτα γιατί ηταν σε κίτρινο δεν ξερό αν ειναι & διαθέσιμο κιόλας.
http://www.e-kalfakis.gr/advanced_search_result.php?cats=95&inc_subcat=1&categories_id=100&manufacturers_id=4&scale=&model=&state=&keywords=&x=100&y=4
μέχρι να βρω φωτο & πληροφορίες θα τελειώσω & τον Μπομπο
santa  santa  santa  santa  santa  santa  brrrerrr  brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΣαβ 27 Δεκ 2014, 15:49

τελικά ακυρώθηκε το πρώτο Missuri απο την Tamiya γιατί δεν επιχειρώ & την δεύτερα ερχεται απο την revell
Battleship U.S.S. Missouri (WWII) 819q_K2exb_LL
click image upload
1642 1 rev5092 5
screen grab


1642 1 rev5092 4
image hosting websites


1642 1 rev5092 3
adult photo sharing


1642 1 rev5092 2
photos upload


1642 1 rev5092 1
pic host


1642 2 rev5092 1
screen shot windows


1642 2 rev5092 4
upload images


1642 2 rev5092 3
free screenshot software



φαίνεται καλώ & απλό κιτ τα υπολοιπα την δεύτερα που θα το παραλάβω & θα το περιλάβωdonald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΣαβ 27 Δεκ 2014, 15:53

ξέρω ξέρω pro πάλη θα έχει spammm spammm spammm spammm box kit box kit box kit

donald duk donald duk donald duk CAMOUFLAGE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΣαβ 27 Δεκ 2014, 22:46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΣαβ 27 Δεκ 2014, 23:02

Prop-early έγραψε:
https://www.youtube.com/watch?v=KJBdVf6FEd8
spammm spammm

εισαι τρελοκομείοbrrrerrr JHGFDT  donald duk donald duk donald duk donald duk donald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΔευ 29 Δεκ 2014, 11:53

Σήμερα παρελαβα το Missouri ths revell, να σας σας πω την αληθεια δεν ενθουσιαστηκα καθολου απο το μοντελο No
μεγάλο & χορταστικό αφού ειναι 50cm, άλλα ούτε προπέλες τα κανονιά φαίνονται πολύ ψευτικα μια μάζα τα πολυβόλα άλλα αυτο που μου άρεσε ειναι ογκώδες.
τέλος πάντων για τα λεφτα του έτσι & έτσι καλα ειναι τη περίμενα με ένα 20 ευρώ.οτι θα ειναι tamiya ή TRUMPETER που ειναι κλάσης ανώτερα

εννοείτε ότι θα το γαργαλήσω λίγο καταλαβαίνετε τη λέω ,,,09- έχει δουλεια το πράμα. 

DSCN1322
upload an image


DSCN1324
free adult image hosting


DSCN1323
post images


DSCN1325
free photo hosting


DSCN1326
free upload image



dfhyxdf dfhyxdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΔευ 29 Δεκ 2014, 16:08

Φιλε Κωστα
Μια χαρα ειναι το μοντελο ....στα χερια σου θα ζωντανεψει
βαλτου και θαλασσα και θα δειξει τελειο
Απο τα μοντελα που βλεπω κατα καιρους .....το 99% ειναι αχρηστα
και ειμαι αναγκασμενος να λεω οτι ειναι καλα
Εσενα δεν σε φοβαμαι θα τα πας πολυ καλα......καλη συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΔευ 29 Δεκ 2014, 23:44

Σε ευχαριστώ κ. Κώστα για τα καλα σας λογία & εγώ για θαλασσα το προορίζω το θέμα,πριν το πετάξω στον Θερμαΐκό donald duk

& αρχίζουμε
λέω να δοκιμάσω τα δυο μεγάλα κομματια πως καθονται, ελαμπντε   στο μπροστινο μέρος του πλοιου στην (μούρη) δεν ξέρω πώς λέγετε,
& απο της δυο πλευρές να έχει κενώ το επάνω με το κάτω κοντά στο 1,5χιλιοστο οριστε & φωτοPICT0002
image post


PICT0004
photo uploader


 PICT0003
pic host



κάπου είχα δει εχθές που έψαχνα για κατασκευη πλοιου, έβαζε ένας συνάδελφος  στο κάτω μέρος οριζόντια στηρίγματα(σκεφτομαι τη κανί ο .......& βάζει μέσα στο πλοιο στηρίγματα?ο άνθρωπος καλα έκανε & μαλών το ήξερε το θέμα)έτσι ανοιγε το κάτω μέρος για να έρθει  το επάνω κατάστρωμα να  κάτσει καλα  & στα ίσια του, αυτο έκανα & εγώ...
PICT0005
image url


PICT0007
upload gambar

PICT0008
gif upload



αυτα για σήμερα καληνύχτα σας spammm spammm spammm

dfhyxdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 00:47

Σπόιλερ:
spammm spammm spammm santa santa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 01:08

καλα βρε pro που το είδα εκεί στην revell πλοιο χωρίς προπέλες εεε!!!!!!!!!!, μου κότσαραν κιόλας μια βάση ντεμεκ νατο κανουμε υπερυψωμένο θα με τρελάνουν αυτή....καλα πάμε για μια ωραιότατη θαλασσα με σιλικόνη κιτα ώμος που δεν αντέχω την μυρωδιά της.

απο εδώ το είδα το ποιο πάνω που λέω
Battleship U.S.S. Missouri (WWII) DSCN3821bis
click image upload
http://www.modelbrouwers.nl/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=35364&sid=968be28db153d8f642087373f4c03d1f&start=10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 08:17

Η Θαλασσα κωστα δεν γινεται με σιλικονη...................
Το αναγλυφο γινεται με κερι η φλογιστρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 10:35

Στάμκο μια προσπάθεια για θάλασσα με απλά υλικά και χωρίς σιλικόνες και βαμβάκια, είχα κάνει πέρυσι εδώ:
http://www.pasyfimon.com/t568-topic
Η μέθοδος δεν είναι δική μου, αλλά του Σταμάτη Άνθη. Είναι απλή, διασκεδαστική, σχετικά ασφαλής και για το μοντέλο και για εσένα, οικονομική και δίνει -κατά την γνώμη μου- ρεαλιστικό αποτέλεσμα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤετ 31 Δεκ 2014, 16:39

Τι θα γινει με εσενα ρε φιλε απο μοντελο σε μοντελο σε χανω.....Αντε καλη αρχη και να δουμε το αποτελεσμα,η θαλασσα του Ανθη που προτεινει ο προπ ειναι πολυ καλη  λυση την οποια ιοθετησα εγω με εξαιρετικα αποτελεσματα!
Θα φτιαξεις και τα εξωγηινα σκαφη?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΤετ 31 Δεκ 2014, 17:16

ΜΟΥΡΓΑ έγραψε:
Τι θα γινει με εσενα ρε φιλε απο μοντελο σε μοντελο σε χανω.....Αντε καλη αρχη και να δουμε το αποτελεσμα,η θαλασσα του Ανθη που προτεινει ο προπ ειναι πολυ καλη  λυση την οποια ιοθετησα εγω με εξαιρετικα αποτελεσματα!
Θα φτιαξεις και τα εξωγηινα σκαφη?????

κάτσε να τελειώσω πρώτα το missoyri & μετά ότι θες & την Rihanna σου κάνωBattleship U.S.S. Missouri (WWII) Kkkkkkkp
click image upload
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:02

Καλή χρονιά παίδες

σήμερα έκανα & την δική μου τούρτα(θαλασσα) του θωρηκτού, έκανα ένα μπολάκι γύψο χρωματισμένο & έβαλα μια στρώση θα επεξεργαστή ακόμα κύματα & ξανοίγματα.
& στο τέλος θα το περιλούσω με ένα πλούσιο βερνίκι αυτοκίνητου γυαλιστερό.

PICT0001
screenshot windows


PICT0002
img hosting


PICT0003
upload picture


PICT0008
image hosting over 2mb


PICT0005
image upload no registration


PICT0006
screenshot windows


PICT0007
screenshot tool



έχω την εντύπωση ότι θα δειτε τελειωμενο μοντελο απο μένα φέτος scratch . αυτο δεν μου αρεση καθολου χάλασα & εγώ /.//..,,,...; /.//..,,,...; /.//..,,,...; /.//..,,,...; donald duk donald duk donald duk donald duk donald duk )))*)) )))*)) )))*)) )))*))



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:16

Κώστα καλή επιτυχία με το θηρίο.
Στην 1/535 και να βγαίνει 50εκ. μήκος,
το λες χορταστικό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:21

Χρήστος έγραψε:
Κώστα καλή επιτυχία με το θηρίο.
Στην 1/535 και να βγαίνει 50εκ. μήκος,
το λες χορταστικό!
ναι ναι ναι!!!!!γιατί όλο με τζούνιορ είμαι & παιδεύομαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:26

Α!!!! ξέχασα να πω ότι & η βάση απο τα χεράκια μου πέρασε κατασκευη απο mdf πολύ σκόνη μιλάμε donald duk donald duk donald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:33

Mην σταματας τωρα που πηρες φορα brrrerrr Η θαλασσα μαρεσει πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 15:35

ΜΟΥΡΓΑ έγραψε:
Mην σταματας τωρα που πηρες φορα brrrerrr Η θαλασσα μαρεσει πολυ
moto ghy moto ghy moto ghy moto ghy train road train road train road train road bike str
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 19:03

Στο πρώτο χέρι βερνίκι, να κάνεις πρίν στεγνώσει, χτυπηματάκια με ένα σκληρό και πλακέ πινέλο, διατηρώντας πάντα την ίδια φορά στο πινέλο. Έτσι θα φτιάξεις τα μικρά κυματάκια που έχουν την ίδια κατεύθυνση. (Το ίδιο θα μπορούσες να κάνεις και πάνω στον γύψο προτού στεγνώσει)....
Μετά από αυτήν την διαδικασία, θα κάνεις τα απόνερα του πλοίου!
Καλή επιτυχία!!! JHGFDT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 20:04

Μολις στεγνωσει κατσε κατω απο την μπαρα μια και θα ζυγιζει τουλαχιστον 20 κιλα
Βουρκο -η- θαλασσα.............................
καντο μονος οπως εσενα σου αρεσει εχω εμπιστοσυνη οτι θα τα καταφερεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Battleship U.S.S. Missouri (WWII) Battleship U.S.S. Missouri (WWII) EmptyΠαρ 02 Ιαν 2015, 23:32

Συνεχεια .........

σας ακούω όλου σας, κ. κωστα έχω στρώση μια μικρή ποσότητα γύψου επάνω στο φελιζολ, μόνο & μόνο για να μπορέσω μετά να το βάψω με διάφορε απόχρωσης του μπλε μέχρι το επιθυμητό σημειο του ματιού μου.

ή συνεχεια της θάλασσας αφού έχει στεγνώσει ο χρωματισμενος γύψος, έκανα ένα σκούρο μπλε σαν (Blue black) με λάδια ζωγραφικής το πέρασα ένα χέρι.το άφησα κανένα πενταλεπτο να τραβήξει το χρώμα κει μετά με λίγο άσπρο πάλη λάδια ζωγραφικής ανάμιξα το υπάρχων χρώμα με το άσπρο ώστε να έρθει να ανοιξη λήγω.Το άφησα να στεγνώσει καλα (το θέμα ειναι πότε θα στεγνώσει χειμωνιάτικα τα λάδια )& συνεχίζω το ξανοιγμα.......με τα λάδια, μου ειναι πολύ ποιο εύκολο να τα αναμιγνύω πάρα με αλά χρώματα....
PICT0002
image ru


PICT0005
free upload pictures



PICT0006
image upload


PICT0007
image upload no size limit


PICT0001
free image host


PICT0003
image upload


PICT0008
img host


PICT0009
img hosting



καληνύχτα σαςnight boy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka
» Space Battleship Yamato (Διαστημοπλοιο Αργω)
» Cosmo Tiger II from space battleship Yamato (Διαστημοπλοιο ΑΡΓΩ)
» SPACE BATTLESHIP YAMATO ............Ξανά ! Αυτη τη φορα στην 1/500
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΠΛΟΙΑ-