Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες")

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 18 Ιουν 2014, 00:08

Με ατλακόλ θα κολληθεί. Αλλιώς με...τσιμέντο!!  Shocked 
Σκέφτηκα να το πλακώσω για να το τελειώσω στα γρήγορα και να φτιάξω και το Τ-33.
Prop, αν είχα Provost θα το είχα ξεπετάξει, μη στενοχωριέσαι! Το Strikemaster από αυτά που είδα φτιάχνεται εύκολα και γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgosk

georgosk
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 669
Ημερ/νία εγγραφής : 18/03/2012
Ηλικία : 47
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 18 Ιουν 2014, 22:21

Πω ρε φίλε Ταζ το κιτ από ότι φαίνεται έχει τα χάλια του  affraid , καλό κουράγιο και εύχομαι το τελικό αποτέλεσμα να δικαιώσει την προσπάθειά σου.

Προπ πολύ ωραία και ολοκληρωμένη παρουσίαση  JHGFDT 

Άντε να ξεκινήσω και εγώ το δικό μου σιγά - σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 18 Ιουν 2014, 22:54

ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 DSC_81241

 fioy fioy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 01:19

Έπαθες κι εσύ Tillyαση ε; Πολύ γουστόζικο κιτάκι το άτιμο....Όσο για το άλλο....Κλάπες βλέπω....μανταλάκια βλέπω....λάμες βλέπω....χαμός!  ====-----;;;.... Εξέτασε και την δική μου πρόταση για το στοκάρισμα της καλύπτρας παραπάνω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 02:38

Προπ ευτηχως που δεν φτιαχνεις 32αρια.....ή μηπως να ξεκινησεις??????? respect Ταζ εμπλεξες καλα ξεμπλεγματα φιλε...! give me five 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 11:04

Μούργα:
"Τι του κάνω του Tucano και δεν ανεβάζω φωτό; Ωέωωω;;; " Mad 
Εντάξει ο καημένος ο Τάζ δικαιολογείται....Έχει μπλέξει με τα ματσακόνια και τις σκύλες για να το φέρει το Buck σε λογαριασμό....Εσύ όμως, έπρεπε να είχες ξεπετάξει το κορακοειδές σου, και να έχεις αρχίσει ήδη το 2ο....
Ο δε "Σούπερ-Μάριο" \  έταξε αυλή σχολείου, αλλά μάλλον τα παιδιά αρχίσανε τα μπουγέλα και αργεί να στεγνώσει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 14:36

Prop-early έγραψε:
Μούργα:
"Τι του κάνω του Tucano και δεν ανεβάζω φωτό; Ωέωωω;;; " Mad 
Εντάξει ο καημένος ο Τάζ δικαιολογείται....Έχει μπλέξει με τα ματσακόνια και τις σκύλες για να το φέρει το Buck σε λογαριασμό....Εσύ όμως, έπρεπε να είχες ξεπετάξει το κορακοειδές σου, και να έχεις αρχίσει ήδη το 2ο....
Ο δε "Σούπερ-Μάριο" \  έταξε αυλή σχολείου, αλλά μάλλον τα παιδιά αρχίσανε τα μπουγέλα και αργεί να στεγνώσει....
Zεστη φιλε και καποιες τρεχουσες υποχρεωσεις με εχουν αφησει πισω και στο τουκανο και στο τομκατ!!! comfused 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 19:23

Μόνο έμπλεξα; Άσ'τα να πάνε... Έχω και έναν ωραιότατο κάδο απέναντι...

Prop, θα δοκιμάσω να την πατήσω στη θέση της και ταυτόχρονα (δεν ξέρω πως) θα βάλω εποξική περιμετρικά, για να πιάσω μαζί την καλύπτρα με την άτρακτο, οπότε μόλις στεγνώσει η κόλλα, να μπορώ να τρίψω. Έτσι λέω τουλάχιστον. Άσε να το επεξεργαστώ καλύτερα κάποια στιγμή, γιατί δούλευα κάτω από τον ήλιο από τις 7 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα και απ'ότι διαβάζεις δεν έχουν φύγει ακόμα οι παρενέργειες από την έκθεση στον ήλιο...  boy lafter 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis207

vagelis207
Diamond member
Diamond  member

Μηνύματα : 325
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 49
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 22:12

Prop-early έγραψε:

Ο δε "Σούπερ-Μάριο" \  έταξε αυλή σχολείου, αλλά μάλλον τα παιδιά αρχίσανε τα μπουγέλα και αργεί να στεγνώσει....

donald duk 
Προπ εγραψες φιλε!!!!!! Το καλυτερο που εχω διαβασει τελευταια!!!!

Ταζ εμπλεξες,καλο κουραγιο!Το κιτ μιλαμε ειναι πολυ χρεπι.
Προπ εσυ βλεπω πας μια χαρα!

Δηλωνω και εγω συμμετοχη με ενα mig15uti,το οποιο θα καθυστερησει λιγο να αρχισει λογω οικογενειακων βαρων.
Καλη συνεχεια σε ολους!

Ο Σουπερ Μαριο... donald duk 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 22:43

Φτου σου gamoto..."μπαινει" και ο Βαγγελης ... alien 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 23:15

Βαγγέλη καλώς όρισες! θα είναι κάτι εξωτικόν στην παραλλαγή; Κάνε μας τη χάρη και άνοιξε το θέμα με μιά εικόνα από το κουτί να χαλβαδιάζουμε! drunken 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Ιουν 2014, 23:43

Τι "ομορφο" αεροπλανο !!!

ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 MIG_15_UTI_hatzerim_2_1
image upload no limit

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 00:19

zark έγραψε:
Τι "ομορφο" αεροπλανο !!!

ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 MIG_15_UTI_hatzerim_2_1
image upload no limit

Σπόιλερ:


 Evil or Very Mad  Δεν σωνεσε με τιποτα μπορει να μην ειναι ωραιο ειναι σπουδαιο και με μεγαλη ιστορια ας κανει η πλαστικουρα που σαρεσει την μιση ιστορια του να ειναι ευτηχης αλλα πουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ???

Αμα πια .... προκληθηκα words brrrrrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 00:30

 alien Επικαιροποιηση στο Τουκανο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 01:01

zark έγραψε:
Τι "ομορφο" αεροπλανο !!!

ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 MIG_15_UTI_hatzerim_2_1
image upload no limit
Γιατί βρέ;  Σαν ιπτάμενος "σκαραβαίος" είναι! Μιά χαρά κάλτ! )))*)) 
Απλά ελπίζω σε κάτι πιό "χρωματιστό από τον Βαγγέλη!
Παράθεση :
ΜΟΥΡΓΑ
Παρ Jun 20, 2014 12:30 am  
 alien Επικαιροποιηση στο Τουκανο
Ωραίος! Έκατσε μιά χαρά και η κίτρινη χαλκομανία χωρίς να φωτάει το μαύρο από κάτω! Έχω περιέργεια για τον τονισμό της γράμμωσης, και εύχομαι να το τελειώσεις σύντομα, διότι χαλαρά προφταίνεις ακόμη μιά "δασκάλα"! JHGFDT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 01:09

Prop-early έγραψε:

Ωραίος! Έκατσε μιά χαρά και η κίτρινη χαλκομανία χωρίς να φωτάει το μαύρο από κάτω! Έχω περιέργεια για τον τονισμό της γράμμωσης, και εύχομαι να το τελειώσεις σύντομα, διότι χαλαρά προφταίνεις ακόμη μιά "δασκάλα"! JHGFDT

Oi χαλκομανειες με την βοηθεια του μιστερ σοφτενερ εκατσαν τελεια για την γραμμωση σκεφτομε ενα σκουρο γκρι γουος.......?τι λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 10:24

ΜΟΥΡΓΑ έγραψε:
Οι χαλκομανίες με την βοηθεια του μιστερ σοφτενερ εκατσαν τελεια για την γραμμωση σκέφτομαι ενα σκουρο γκρι  γουος.......!Τί λες;;
Αν είναι πολύ σκούρο δεν θα φαίνεται μάλλον....Καλύτερα μεσαίο προς ανοιχτό. Τελική ευθεία λοιπόν! Βρήκες καμμιά Ρωσίδα "δασκάλα"; Είδες ο Βαγγέλης; Βρήκε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 47
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 17:22

Aπο ρωσιδες και απο δασκαλες αλλο τιποτα πολλα εχω στο νου μου............φαντασμαγορικα! Twisted Evil 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 20 Ιουν 2014, 23:00

Νά'τος και ο Ζάρκ "δόξη και τιμή" με Σπανιόλικο F-5B. Hole! cat Και θα το φτιάξει και ολόκληρο! Πολύ φρονήμεψε αυτό το παιδί και φοβάμαι.... geek 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 01:02

Άλλο ένα Τ-2 στον ομαδικό ψηφιακό μας πάγκο, το παλιό κίτ της Matchbox (σε κουτί της Revell). Για εμένα, το μεγαλύτερο και χειρότερο ελάττωμα του κίτ είναι ένα βούλιαγμα που υπάρχει στα φτερά, ακριβώς μπροστά από τα flaps. Δεν ξέρω άν υπάρχει σε όλα τα κουτιά, αλλά υπάρχει και στο δικό μου, όπως και στου Γιώργου. Τουλάχιστον αυτό, έπρεπε να το διορθώσει η Revell προτού βάλει το μοντέλο σε παραγωγή.
Ένα άλλο μεγάλο λάθος, είναι πως δίνει μαύρο και το αριστερό s/n στο κάθετο σταθερό, ενώ στο πραγματικό είναι λευκό. (Και νομίζω πως η παλιά Matchbox τα έδινε σωστά). Παρ'όλα αυτά χαίρομαι που ξαναβγήκε, διότι παρέχει μιά φθηνή επιλογή (με όλες της τις αδυναμίες) για ένα σπάνιο αεροπλάνο, και Ελληνικό θέμα, με πολύ ξεχωριστές γραμμές.
Επίσης χαίρομαι που δύο πολύ καλοί μοντελιστές καταπιάστηκαν με το δύσκολο αυτό θέμα σε διαφορετικές κλίμακες. Είναι πολύ ενδιαφέρον να δεί κανείς διαφορετικές "μοντελιστικές" προσεγγίσεις στο ίδιο θέμα! keep modeling 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 01:55

Prop-early, είναι παίδεμα τελικά το Τέξαν. Είναι και μικρούλι!  boy lafter  Καλά πάει όμως!

georgosk μιας που μπήκες με 72άρι Τ-2, θα πρέπει να επισπεύσω την κατασκευή του δικού μου Buckeye για να ξεκινήσω το 48άρι Texan! Οπότε θα έχουμε 2 Τ-2 και 2 Τέξαν 72άρια και 48άρια!

Μούργα, δείχνει όντως ''ζόρικο'' το Τουκάνο με το μαύρο, το οποίο είναι μαύρο!  

δαρκ, πώθ το 'παθεθ και θα το κάνειθ ολόκληρο το μοντέλο;   Είπεθ να αλλάκθειθ, ε;  boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 12:29

georgosk αν και σαν κιτ είναι σπαρτιάτικο, δεν νομίζω πως θα σε προβληματίσει ιδιαίτερα.
Καλή συνέχεια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 13:51

Tazman έγραψε:
....georgosk μιας που μπήκες με 72άρι Τ-2, θα πρέπει να επισπεύσω την κατασκευή του δικού μου Buckeye για να ξεκινήσω το 48άρι Texan!  Shocked  Οπότε θα έχουμε 2 Τ-2 και 2 Τέξαν 72άρια και 48άρια....!
Εννοείς το παλιό Texan; Εάν η απάντηση στο ερώτημα είναι θετική, και χρειάζεσαι φωτογραφικό υλικό ή έρευνα για συγκεκριμένο s/n, εδώ είμαι! Έχω φάει τα λυσσακά μου με το συγκεκριμμένο αεροπλάνο!  ====-----;;;.... 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 18:07

Prop-early έγραψε:
Tazman έγραψε:
....georgosk μιας που μπήκες με 72άρι Τ-2, θα πρέπει να επισπεύσω την κατασκευή του δικού μου Buckeye για να ξεκινήσω το 48άρι Texan!  Shocked  Οπότε θα έχουμε 2 Τ-2 και 2 Τέξαν 72άρια και 48άρια....!
Εννοείς το παλιό Texan; Εάν η απάντηση στο ερώτημα είναι θετική, και χρειάζεσαι φωτογραφικό υλικό ή έρευνα για συγκεκριμένο s/n, εδώ είμαι! Έχω φάει τα λυσσακά μου με το συγκεκριμμένο αεροπλάνο!  ====-----;;;.... 

Ναι, το παλιό! Ασημί με κίτρινες λωρίδες. Χαλκομανίες για τα κωδικά πού θα βρω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgosk

georgosk
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 669
Ημερ/νία εγγραφής : 18/03/2012
Ηλικία : 47
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") ΣΥΖΗΤΗΣΗ-ΣΧΟΛΙΑ στα θέματα του Group Build "Training Squad" ("Δασκάλες") - Σελίδα 2 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 22:24

Prop έχεις δίκαιο στις επισημάνσεις σου για τα προβλήματα του κιτ. Ειδικά αυτά τα βαθουλώματα στις πτέρυγες τα είχα υποτιμήσει και έλεγα ότι μόλις το βάψω δεν θα πολύ φαίνονται. Αλλά για να το βλέπεις στις φωτογραφίες μάλλον ήμουν πολύ αισιόδοξος. Το θέμα τώρα είναι αν και πως μπορώ να το καλύψω. Ο ξυλόστοκος (μια ιδέα που είχες αναφέρει κάποτε και από τότε .... μόνο στο φαγητό που δεν τον βάζω  donald duk ) εδώ δεν νομίζω ότι θα πιάσει λόγω μεγάλης επιφάνειας, οπότε λέω να δοκιμάσω με τον μοντελιστικό στόκο και βλέπουμε.... δεκτές και άλλες ιδέες και προτάσεις.

Χρήστο, σίγουρα θα είναι μια γρήγορη και σχετικά εύκολη κατασκευή, ένα ευχάριστο διάλυμα από τα μεγάλα πολύμηνα και πολυετή project. Τελικά κάποιες βελτιωσούλες θα τις κάνω, έτσι για να έχω κάτι όμορφο. Τις μέρες αυτές πάντως που φτιάχνω το Τ-2 θυμάμαι και το δικό σου και την εξαιρετική δουλειά που είχες κάνει. Το δικό σου είχε βαθουλώματα στις πτέρυγες; τι έκανες γι' αυτό;

Ταζ τα 48άρια μαζί με τα 72άρια θα είναι σαν μαμά με παιδί  Smile θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Με το δικό σου το Τ-2 πως τα πας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 2 από 6
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» 1ο Group Build : "Training Squad" ("Δασκάλες")----ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
» Ψηφοφορία για το GROUP BUILD ''ΔΑΣΚΑΛΕΣ''
» The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?)
» 3ο Group Build ***What if***---------Πληροφορίες
» ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 3ο GROUP BUILD
PASYFIMON :: GROUP BUILD  :: ΕΝΟΤΗΤΑ Group Build-