Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:P-47D, Steve Pisanos

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤρι 04 Φεβ 2014, 23:07

Καλοοοοοοοο!!!!!!

ΥΓ     το γαντι σου μα'ρεσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤρι 04 Φεβ 2014, 23:11

zark έγραψε:
Καλοοοοοοοο!!!!!!

ΥΓ     το γαντι σου μα'ρεσει!

Ευχαριστώ!

Το γαντάκι αυτό είναι από την ανοιξιάτικη κολλεξιόν!!!  boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 09 Φεβ 2014, 01:02

Ετοίμασα τη Miss για βάψιμο. Έχω ήδη ψεκάσει την καλύπτρα με το πράσινο του πιλοτηρίου. Η καλύπτρα ''κούμπωσε'' χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και χωρίς κόλλα! Μόλις τελειώσω το βάψιμο, απλά θα την πάρω από αυτή τη θέση και θα την κολλήσω ανοιχτή.

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_77662

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_77683




Αυτά είναι τα δύο σμάλτα της Γουάιτ Ενσάιν που θα χρησιμοποιήσω για τη Miss Plainfield.
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_77693

Το γκρι είναι πολύ σκούρο, σε σύγκριση με αυτά που γνώριζα για τα Αμερικανικά αεροσκάφη του Β' Παγκοσμίου. Παράδειγμα, οι κάτω επιφάνειες σε ένα Boston φαίνεται πεντακάθαρα πως είναι ένα γκρι το οποίο φέρνει προς το ανοιχτό μπλε, ή γαλάζιο. Το γκρι του P-47 όμως, είναι αρκετά σκούρο. Δεν είναι καλή η φωτό, αλλά δείτε το καπάκι και συγκρίνετέ το με το Olive drab και θα καταλάβετε. Ακόμα και η Ταμίγια δίνει κάτι προς το γαλάζιο. Όμως, αυτό το γκρι είναι το σωστό. Οπότε, αυτό θα μπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 09 Φεβ 2014, 14:28

Κι εγώ έχω την εντύπωση πως πρόκειται για εντελώς γκρί χρώμα, χωρίς γαλάζια απόχρωση. To Olive Drab από την άλλη, θές λόγω φθοράς, θές λόγω διαφορετικής παρτίδας, έχω δεί να παίζει από σκούρο πράσινο λαδί, μέχρι σκούρο καφέ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 12 Φεβ 2014, 18:55

Συνέχεια με τη δεσποινίδα. Έβαψα το γκρι στις κάτω επιφάνειες. Αφού στέγνωσε, το πέρασα δύο χέρια παρκετίνη, για να μην αφήσει σημάδια το patafix. Έβαψα και το πράσινο και τώρα στεγνώνει.

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7776

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7773



Στη δεξιά πλευρά πρέπει να διορθώσω την καμπύλη αυτή, την οποία έκανα μυτερή.
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7777



Στις πτέρυγες εμφανίστηκαν μερικά σκουπιδάκια.
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7774


Τα οποία έφυγαν με τρίψιμο με βρεγμένο ντουκόχαρτο 12.000 βαθμών. Ξαναέβαψα, γιατί έμειναν σημαδάκια από το τρίψιμο.
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7779
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 12 Φεβ 2014, 19:17

Ωραιο βγηκε καλη συνεχεια
 JHGFDT  JHGFDT  JHGFDT  JHGFDT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 12 Φεβ 2014, 22:43

Πολύ ωραιο βγαινει...αααα...και με τον κειδεμονα σου που δεν φορας γαντι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 12 Φεβ 2014, 22:48

ΜΟΥΡΓΑ έγραψε:
Ωραιο βγηκε καλη συνεχεια
 JHGFDT  JHGFDT  JHGFDT  JHGFDT

Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 12 Φεβ 2014, 22:49

zark έγραψε:
Πολύ ωραιο βγαινει...αααα...και με τον κειδεμονα σου που δεν φορας γαντι!

Ευχαριστώ!
Τι άλλο γράφεις μετά το ''ααααα'''; Γιατί έχει λίγες παρεμβολές μωρέ και δεν βλέπω...Κατάλαβες;  brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014, 09:42

Αναφορά πίεσης, αραίωσης, και θερμοκρασίας κατά την χρώση, πάραυτα, διότι θα φάω τα μουστάκια μου απ'την ζήλεια. ][=-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 15 Φεβ 2014, 00:41

Prop-early έγραψε:
Αναφορά πίεσης, αραίωσης, και θερμοκρασίας κατά την χρώση, πάραυτα, διότι θα φάω τα μουστάκια μου απ'την ζήλεια. ][=-

Λοιπόν, παίρνεις γιαούρτι, αγγούρι, σκόρδ...εεε...λάθος, αυτά είναι για τζατζίκι!!  boy lafter

Στο κάτωθι δοχείο
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7781

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7782

βάζω χρώμα συνήθως μέχρι τη μέση της τρύπας. Αν πρέπει να βάψω μοντέλο σε μέγεθος C-130, θα καλύψω την τρύπα.
Στο ύψος της μισής τρύπας λοιπόν, το διαλυτικό που βάζω είναι 6 με 8 σταγόνες, ανάλογα το χρώμα. Και λέω ανάλογα το χρώμα, γιατί τα Χάμπρολ φαίνεται να είναι νέα παρτίδα, τα οποία είναι πιο πηχτά από πριν. Οπότε χρειάζεται λίγο περισσότερη αραίωση από τα White Ensign. Την ίδια τακτική ακολουθώ για τα ακρυλικά. Τα οποία είναι ίδια πάνω-κάτω σε Tamiya και Gunze που χρησιμοποιώ, με εξαίρεση το ελαφρώς πιο πηχτό Olive Drab της Tamiya.

Αυτοί είναι οι δοσομετρητές μου
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7773-1

Είναι και τα δύο από Vallejo. Το αριστερό που γράφει Satin Varnish έχει white spirit. Το δεξί, έχει νερό.
Για να φτιάξω το μίγμα μου, ανακατεύω το χρώμα με κάποιο κομμάτι από τα πλαίσια των κιτ και καθώς ανακατεύω, σηκώνω με γρήγορη κίνηση τον αναδευτήρα και αφήνω μερικές σταγόνες να πέσουν στο δοχείο. Βάζω όσο νομίζω πως θα χρειαστεί (πάντα περισσότερο) και προσθέτω μία-μία τις σταγόνες του διαλυτικού. Οι οποίες, λόγω του συγκεκριμένου μπουκαλιού, είναι πολύ μεγαλύτερες από τις σταγόνες του χρώματος που πέφτουν από τον αναδευτήρα. Όπως και να'χει, εγώ αραιώνω όπως μου φαίνεται εμένα καλά. Με ένα παλιό πινέλο ανακατεύω το μίγμα στο δοχείο. Σηκώνω το πινέλο και το ακουμπάω στο τοίχωμα του δοχείου και παρατηρώ το χρώμα. Αν αυτό έχει μια σχετικά γρήγορη ταχύτητα προς τα κάτω και δεν είναι διάφανο, είμαι ικανοποιημένος. Βάζω πίεση τουλάχιστον στο 20 και δοκιμάζω σε ένα παλιό μοντέλο δικιμών. Κατά 90% δεν έτυχε να αραιώσω κι άλλο ή να προσθέσω χρώμα.
Αν χρειάζεται λίγη αραίωση, δοκιμάζω με περισσότερη πίεση. Αν το κάνω αυτό, οι κινήσεις του χεριού μου θα είναι πολύ γρήγορες, για να μην χτίσει το χρώμα.
Ξεκινάω να βάφω στον αέρα και χωρίς να σταματήσω τον αερογράφο περνάω πάνω στο μοντέλο. Οι κινήσεις μου είναι γρήγορες. Βάφω γρήγορα μεν, σταδιακά δε. Φαίνεται άχνα στην αρχή, η οποία σιγά-σιγά εξαφανίζεται καθώς το χρώμα γεμίζει. Για να καλύψω καλά, κάνω διασταυρούμενες κινήσεις, είτε κάθετες είτε διαγώνιες. Αρκεί να διασταυρώνονται.
Τη σκανδάλη του αερογράφου την τραβάω μέχρι τη μέση της διαδρομής της, το πολύ. Ίσως να είναι κι αυτό σημαντικό, αφού με αυτόν τον τρόπο δεν βγαίνει μεγάλη ποσότητα χρώματος, έτσι ώστε δεν έχω πρόβλημα να μου χτίσει.
Αν δεν σε κατατόπησα, θα προσπαθήσω να τραβήξω ένα βίντεο.
Βέβαια, μπορείς να έρθεις και για καφέ άμα λάχει και να τα δεις όλα live!  boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014, 09:30

Τazman......................απλως καταπληκτικο

 respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 16 Φεβ 2014, 10:17

ntinosa έγραψε:
Τazman......................απλως καταπληκτικο

 respect

 Ευχαριστώ!
 Το θέμα του βαψίματος και του αραιώματος δεν το φιλοσόφησα καθόλου. Ό,τι και να πει κανείς ή ό,τι και να κάνει, αν δεν δοκιμάσουμε ο καθένας σε παλιό μοντέλο δεν θα καταλάβουμε τι χρειάζεται να κάνουμε. Στην ουσία, το μόνο που με απασχόλησε ήταν το πώς θα πέφτει το χρώμα πάνω στο μοντέλο. Ρώτα το Τ-34 και το Μ113 που έχω για δοκιμές, τι έχουν τραβήξει τα καημένα!!  boy lafter 
 Αφού σας αρέσει το αποτέλεσμα πάνω στο P-47, τότε σημαίνει πως είμαι σε καλό δρόμο!

 Επίσης, να πω πως το μοντέλο το ξαναέβαψα όλο από την αρχή, χωρίς να το ξεβάψω, βέβαια. Έκανα ένα σημαντικό λάθος με την παρκετίνη. Δεν την άπλωσα σωστά και ξέχασα να πάρω την περισσευούμενη ποσότητα που φάνηκε στην αριστερή πλευρά της ατράκτου, με αποτέλεσμα να χτίσει, στην κυριολεξία.
 Συνήθως, με νέο πέρασμα με παρκετίνη, η παλιά ποσότητα μαλακώνει και φεύγει, αλλά στην περίπτωσή μου δεν έφυγε.
Έτριψα λοιπόν με πολύ ψιλό ντουκόχαρτο και το ξαναέβαψα. Φωτό αργότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 18:27

Τις τελευταίες μέρες έχω τρίψει και έχω βάψει τέσσερις φορές την άτρακτο!  serfd  serfd  serfd 

Μια δαχτυλιά ήταν η αφορμή.Ψέκασα με γυαλιστερό βερνίκι Gunze, αλλά δεν είχε στεγνώσει εντελώς μετά από 2 μέρες! Δεν έτριψα όμως πολύ καλά και φάνηκαν κάποια γδαρσίματα από τα ντουκόχαρτα. Μόλις πριν από λίγο το ξαναέβαψα και φάνηκαν πάλι, αλλά πολύ λιγότερο αυτή τη φορά. Πρέπει να πλησιάσει κανείς για να τα δει. Αύριο το απόγευμα θα τρίψω με ντουκόχαρτο 4000 βαθμών και θα ξαναβάψω για τελευταία φορά και ό,τι βγει... Ένα μοντέλο πρόσεξα κι εγώ τόσο πολύ και όλη η γκαντεμιά έπεσε πάνω του...  Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 18:51

Σε μάτιασα, μωρ'άδερφούλη μου! ][=- 
Κάτσε να σε σταυρώσω να φύγει το κακό το μάτι.....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 19:56

Prop-early έγραψε:
Σε μάτιασα, μωρ'άδερφούλη μου! ][=- 
Κάτσε να σε σταυρώσω να φύγει το κακό το μάτι.....!

Εσύ με μάτιασες πουλάκι μου; Θα πω στη διαχείριση να σε μπλοκάρει από το να βλέπεις φωτογραφίες μου!!  brrrerrr  brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 20:12

Αααχχχχχ...δεν συμβαινουν μονο σε μενα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 21:17

Εγώ φταίω βρέ, που κάθομαι και ασχολούμαι μαζύ σας! Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε....γκούτου-γκούτου..... egle tdy  egle tdy  egle tdy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 21:38

Prop-early έγραψε:
Εγώ φταίω βρέ, που κάθομαι και ασχολούμαι μαζύ σας! Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε....γκούτου-γκούτου..... egle tdy  egle tdy  egle tdy

Όταν θα έχετε λα'ι'κή στη γειτονιά σας, πάρε μερικές σκελίδες σκόρδο. Κρέμασέ τις στην οθόνη σου και γράψε ό,τι θες!!!  donald duk  donald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΤετ 05 Μαρ 2014, 21:02

Νομίζατε πως έφυγε η γκαντεμιά; Πριτς!

Μπάλωμα 1, που δεν μου βγήκε...
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7827



Μπάλωμα 2, ομοίως
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7829


Μπάλωμα 3, επίσης...
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7828




Κατά τα άλλα, έβαλα μερικά προειδοποιητικά και κάποια σήματα. Ακόμα δεν έχω τελειώσει όμως.
P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7824

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7833

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7825

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7830
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 06 Μαρ 2014, 10:41

Μην απογοητεύεσαι....Τα μπαλώματα καμμιά φορά εξαλείφονται όταν πέσουν τα βερνίκια, και ακόμη περισσότερο όταν γίνουν οι φθορές (σκονίσματα, ξεθωριάσματα). Στην πολύ μεγάλη ανάγκη, του πετάς ένα τσίπινγκ επάνω για να μάθει να φέρεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 06 Μαρ 2014, 18:41

Prop-early έγραψε:
Στην πολύ μεγάλη ανάγκη, του πετάς ένα τσίπινγκ επάνω για να μάθει να φέρεται.

Μμμμ...ενδιαφέρον...  thing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 14 Μαρ 2014, 21:02

Είπα να κάνω λιγουλάκι γουός...

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7823

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_78252

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_78262

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_78272

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_78282

Το έχω σκουπίσει. Θα ανεβάσω μετά/αύριο/κάποια στιγμή τις υπόλοιπες!  What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 14 Μαρ 2014, 23:23

Άντε να το δουμε και σκουπισμένο!
Ακόμα, έχω την αμυδρή εντύπωση πως το μικρό εθνόσημο στις κάτω επιφάνειες των πτερύγων δεν έχει κολλήσει καλά...Δές το λίγο! Μακάρι να κάνω λάθος... comfused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: P-47D, Steve Pisanos P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 15 Μαρ 2014, 08:40

Όντως δεν συνεργάστηκε εντελώς στη γράμμωση. Δεν έκανα τίποτα γιατί φοβήθηκα μην έχω κι άλλες απώλειες.
Ορίστε και σκουπισμένο.

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7833

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_7835

P-47D, Steve Pisanos - Σελίδα 3 DSC_78332
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΕΛΙΚΟΦΟΡΑ-