Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:"προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΔευ 04 Νοε 2013, 18:11

σε ευχαριστώ προ για της συμβουλευόσουν τώρα θα της εφαρμόσω σε αυτο το διόραμα γιατί δεν θέλω να κάνω αλχημείες άλλες.
τελικά το στουκας ξανά επιστρεφει στην βιτρίνα του  μισοφτιαγμενο κ την θέση του θα πάρει ένα  messerschmitt 109e4 γιατί μου μπήκαν  ψήλους στα αυτιά  με αυτο που μου είπε κ ο ζαρκ  λίγο ποιο πάνω σε μήνυμα. όπως θα έλεγε και το τραγούδι donald duk donald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΔευ 04 Νοε 2013, 21:12

stamkos έγραψε:
Σε ευχαριστώ Prop για τις συμβουλες σου, τώρα θα τις εφαρμόσω σε αυτο το διόραμα γιατί δεν θέλω να κάνω αλχημείες άλλες.
Τελικά το στουκας ξανά επιστρεφει στην βιτρίνα του  μισοφτιαγμενο κ την θέση του θα πάρει ένα  messerschmitt 109e4 γιατί μου μπήκαν  ψύλλοι στα αυτιά  με αυτο που μου είπε κι ο Ζαρκ λίγο πιο πάνω σε μήνυμα. όπως θα έλεγε και το τραγούδι donald duk donald duk
Δεν ξέρω πόσο σωστό ή λάθος είναι το σέλτερ αυτό για το Στούκα...Το μόνο που μπορώ εγώ να συμβουλεύσω σχετικά με τα διοράματα, είναι ότι συνήθως η έμπνευση ξεκινά από το κεντρικό μοντέλο-θέμα σε συνδυασμό με την φωτογραφική και ιστορική έρευνα. Φυσικά δεν μας απαγορεύει κανείς να αυτοσχεδιάσουμε σε κάποια σκηνή, αρκεί να την εντάσσουμε σωστά στο ιστορικό της πλαίσιο...Αν πάλι νοιώθει κανείς τα ιστορικά πλαίσια να περιορίζουν την δημιουργικότητά του, μπορεί να φτιάξει κάτι εντελώς φανταστικό-υποθετικό, κάνοντας ευθύς εξ αρχής τις παραδοχές του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Νοε 2013, 22:14

Δεύτερη προσπαθεια του σελτερ .....
 photo DSCN0817_zpsd647f9d5.jpg photo DSCN0805_zpsf74302a5.jpg photo DSCN0804_zps8e989099.jpg photo DSCN0802_zps6946394b.jpg photo DSCN0800_zps50379b74.jpg photo DSCN0799_zpsbc2ec977.jpg photo DSCN0802_zps6946394b.jpg

Το παλιό σελτερ....
 το έκανα λες κ ειναι εργοστάσιο  αντί για προσωρινό καταφύγιο  πολύ μεγάλο μου φύγαν τα μετρά:
 photo DSCN0810_zps3c478860.jpg photo DSCN0806_zps3cb9abd7.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Νοε 2013, 22:32

Με τοσο πισμα που το εχεις βαλει...σιγουρα θα βγει κατι παραπανω από καλο από τα χερια σου!JHGFDT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 24 Νοε 2013, 23:58

Ιεεεεεπ! Το Stuka πού πήγε;;; Για το Stuka μιά χαρά δεν ήταν; Γιά να επανέλθει ο πρωταγωνιστής παρακαλώ....Ο κύριος Messerschmitt να περιμένει την σειρά του....
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Νοε 2013, 03:13

καλα ρε προπ...το παιδι εχει ξεσκιστεί και το δικο σου ματι επεσε στα σηματα πισω...α να χαθεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΔευ 25 Νοε 2013, 09:33

Εγώ φταίω;;;; Αυτός φταίει που εμφανίζει δημόσια ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Δεκ 2013, 12:14

Σχεδόν 'ετοιμο κ το δεύτερο σελτερ με μικρά λαθάκια που θα διορθωθούν...
που θα μου πα οι θα τα καταφέρω...

που να σας τα λέω οι αναθυμίασεις απο την κολλά,το χαρτί & το πλαστικό παει σύννεφο, μου εχουν πεταχτει τα μάτια έξω ><||| 
"προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 DSCN0839_zps13b52739"προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 DSCN0834_zps552c2cec"προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 DSCN0835_zps99b3aa16"προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 DSCN0837_zpsf14e42e6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Δεκ 2013, 16:43

Α φίλε, εδώ θα τα χαλάσουμε.....Βάλε έστω μασκούλα νοσοκόμας και γυαλιά!serina up serina up serina up  Είσαι και φρεσκοπαντρεμένος! Θα μας φάει η κυρία Στάμκου!gun boy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 08 Δεκ 2013, 20:30

Prop-early έγραψε:
Α φίλε, εδώ θα τα χαλάσουμε.....Βάλε έστω μασκούλα νοσοκόμας και γυαλιά!serina up serina up serina up  Είσαι και φρεσκοπαντρεμένος! Θα μας φάει η κυρία Στάμκου!gun boy
Είναι στο προγραμμα φίλε prop,Τα Χριστούγεννα να αγοράσω μια μάσκα κ ένα ζευγάρι γυαλιά ...
γιατί εκ η που εργαζομε,δεν παλεύετε (στο υπογειο).
Έχω βέλη ένα ανεμιστηρακι για να τραβάει την καπνίλα του τσιγάρου,άλλα δεν τραβάει της αναθυμίασης απο την κολλά ?><?.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Δεκ 2013, 21:35

Εκτακτη είδηση  απ΄το BBC

εχθές το βραδύ γύρο στης 9 η ώρα το βράδυ δυο καταδιωκτικά της βρετανικής αεροπορία (RAF),
 εντοπισαν ένα προσωρινό καταφύγιο & το κατέστρεψαν.

η πυλωτή της RAF ηταν η δυο Ελληνες πυλωτή ο Ιωάννης Αγοραστός Πλαγής  & ο δεύτερος ητανΓιώργος   Beurling  & η δυο αξιοι πυλωτή...


καλά τέρμα η πλάκα όπως καταλάβατε πάμε για την τρίτη  προσπαθεια του προσωρινό καταφύγιο  Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΤρι 10 Δεκ 2013, 22:49

stamkos έγραψε:
Εκτακτη είδηση  απ΄το BBC

εχθές το βραδύ γύρω στης 9 η ώρα το βράδυ δυο καταδιωκτικά της βρετανικής αεροπορίας (RAF),
 εντοπισαν ένα προσωρινό καταφύγιο & το κατέστρεψαν.
Οι πιλότοι της RAF ηταν η δυο Ελληνες πιλότοι ο Ιωάννης Αγοραστός Πλαγής  & ο δεύτερος ηταν ο Γιώργος   Beurling  & οι δυο αξιοι πιλότοι...


καλά τέρμα η πλάκα όπως καταλάβατε πάμε για την τρίτη  προσπαθεια του προσωρινό καταφύγιο  Sad
 ....Παρεξήγησις! Ο κύριος Beurling δεν ήταν Έλληνας, Καναδός ήταν ο άνθρωπος....Γιατί βρέ παιδί μου τα χάλασες τα ωραία shelter σου; Τί δεν σ'άρεσε;  comfused Εκτός αν επενέβη "ξένος δάκτυλος" οπότε....πάω πάσο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 14:38

Τί έγινε βρέ φίλε; Πάγωσε το θέμα; Ή το τελείωσες και το κρύβεις από την εχθρική αεροπορία; cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 20:38

Prop-early έγραψε:
Τί έγινε βρέ φίλε; Πάγωσε το θέμα; Ή το τελείωσες και το κρύβεις από την εχθρική αεροπορία; cyclops
το θέμα φίλε pro λίγο πάγωσε Neutral, για τον λόγω ότι ψάχνω κόπια τζηπρακαλα & έχω παραγγείλει άλλα δεν μου ηρθαν  ολα & ερχονται σίγα σίγα Crying or Very sad.Και είπα να κάνω κάτι άλλο ποιο εύκολο μια φιγούρα...

τα πράγματα που παρηγγειλα ειναι αυτα : 

Brengun Diorama αξεσουάρ - BRL72003 - Hannants
Brengun Diorama αξεσουάρ - BRL72004 - Hannants
Brengun Diorama αξεσουάρ - BRL72011 - Hannants
Brengun Diorama αξεσουάρ - BRL72034 - Hannants

Και τα μονά που μου ηρθαν ειναι τα παρακάτω :

Brengun Diorama αξεσουάρ - BRL72002 - Hannants
Brengun Diorama accessories - BRL72013 - Hannants

δεν φταιει το μαγαζί απο οπού  τα παρήγγειλα, ο hannants δεν του τα έστειλε.
δεν πειραζει έχω υπομονή κ θα περιμένω για να προχωρήσω το θέμα μου CAMOUFLAGE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 21:49

Εκπληκτικά αυτά τα φωτοέτσια!!  Shocked  

Πες μου πως το BRL72034 βγαίνει και σε 48άρι! ''Μόνο αυτό πες μου, τίποτα άλλο! Τέλος!''
Από περιέργεια και μόνο το ρωτάω...  fioy fioy  (Ναι καλά, εντάξει! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 26 Ιαν 2014, 21:03

Tazman έγραψε:
Εκπληκτικά αυτά τα φωτοέτσια!!  Shocked 

Πες μου πως το BRL72034 βγαίνει και σε 48άρι! ''Μόνο αυτό πες μου, τίποτα άλλο! Τέλος!''
Από περιέργεια και μόνο το ρωτάω...  fioy fioy  (Ναι καλά, εντάξει! )
Φίλε tazman όπως καταλαβες δεν μου ηρθαν ακόμη...έκανα μια μικρή ερευνά κ δεν βρήκα τίποτα σε 1/48,το μονο που βρηκα ειναι σε 1/35 το παρακάτω απο verlinden
   photo a9bf478b6e3c60206f6fcbb2f3b9ad8aimage349x400_zps87b681ef.jpg
αυτο που σκεφτομαι για έμενα ειναι να το κάνω με μήκη πλαστικού άπλα θέλω να πάρω τα μέτρα για να το κάνω μόνος μου,τώρα θα μου πης καλά ρε φίλε το αγοράζεις κ θα το κανίς με μήκη πλαστικού,θα ειναι για κάποιο άλω διόραμα που θα κάνω & αυτή ειναι η τρελά μου να μπορέσω να τα κάνω ότι χρειαζετε μόνος μου   scratch  
Αυτό που βλέπω μου φαίνεται εύκολο να το κανίς κ εσύ μόνο σου ειναι εύκολο αφού εισαι κ στην αθηνα κ έχετε ποιο πολα μοντελαδικα εκεί απο εδώ στην θεσσαλονικη για τον γαντζο & τον τροχαλία μπορις να πας σε ένα μαγαζί με ήδη για καράβια
είχα βρει ένα στην αθηνα,έψαχνα για μια προπέλα για ένα καράβι  & έπεσα επάνω του μπορη να έχει κ αλά πραγματουδια.
Αύριο θα κατεβω στο υπογειο να δω πως λέγαν το μαγαζί κ θα σου στύλο μήνυμα το προσπέκτους το έβγαλα φωτοτυπίες για να τον έχω...  photo 1-72-U-S-airfield-crane-Brengun-72034-BRL-72034_b_2_zpsca08fff3.jpg photo 1-72-U-S-airfield-crane-Brengun-72034-BRL-72034_b_1_zps603a306a.jpg photo BRL72034USAirfieldCrane_zpsacb12094.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 26 Ιαν 2014, 22:05

Ωραία θεματάκια! Πολύ ωραία!
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka "προσωρινό καταφύγιο" γερμανική Luftwaffe wwii junkers ju 87 stuka - Σελίδα 2 EmptyΔευ 27 Ιαν 2014, 19:51

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» JUNKERS JU52-3/m HELLENIC -1/144!
» Fw 190A: Ο Παρδαλοκεφαλάς της Luftwaffe
» Προσωρινό διόραμα στην 1/35... να δούμε που θα καταλήξει...
» Battleship U.S.S. Missouri (WWII)
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΔΙΟΡΑΜΑΤΑ-