Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:PT-17 Stearman, Lindberg 1/48

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 01:34

Prop-early έγραψε:
Παραδίνομαι κι εγώ, δεν μπορώ ειλικρινά να δώ τί τύπος είναι, ούτε να μετρήσω κυλίνδρους. Αν κάποτε βρεθεί φωτογραφία που να σε αμφισβητεί, θα βρούμε τρόπο να φτιάξεις και τον σωστό κινητήρα ή απλώς θα αλλάξεις το νηολόγιο. Περιμένω να δώ φωτογραφίες από το ωραίο αυτό αεροπλανάκιJHGFDT . Καλή συνέχεια φίλε Ταζ, ελπίζω να μήν σε κούρασα με τις παρεμβάσεις μου! Όταν θα φτιάξω το δικό μου, θα χρειαστώ τα φώτα σου για την γραφή του νηολογίου!
Δεν με κουράζει κανείς με τις παρεμβάσεις. Εγώ κρίνω αν θα τις ακολουθήσω ή όχι. Χώρια που κάθε παρέμβαση πρέπει να είναι σεβαστή. Όπως θα παρέμβω εγώ, έτσι θα γίνουν παρεμβάσεις σε δικό μου θέμα. Απλά, από τη στιγμή που το κιτ είναι ''κάποια κομμάτια πλαστικού που μοιάζουν πολύ με ΡΤ-17'' boy lafter boy lafter  δεν νομίζω πως θα ασχοληθώ με την παραμικρή λεπτομέρεια. Θέλω να είμαι ιστορικά σωστός, οπότε αφού έφτασα σε σημείο τέτοιο που να μπορώ να αλλάξω το νηολόγιο ή τον κινητήρα σχετικά εύκολα, τότε θα προχωρήσω σύμφωνα με την τελευταία μου απόφαση.
Το νηολόγιο θα είναι το SX-EBF, με έξι κόκκινους σταυρούς στις πτέρυγες και την άτρακτο και εθνόσημο στο κάθετο σταθερό. Μάλιστα, σε φωτογραφίες πραγματικού Stearman με αμερικάνικα εθνόσημα, δεν υπάρχουν εθνόσημα στην άτρακτο, αλλά τέσσερα στις πτέρυγες... Ενδιαφέρον...

Όσο για τη γραφή του νηολογίου, αυτό μάλλον ήταν από τα πιο εύκολα που έκανα στο μοντέλο. Εκτύπωσα σε Α4 διάφορα μεγέθη και διάλεξα αυτό που νόμιζα πως είναι πιο κοντά στην κλίμακα. Τη γραμματοσειρά την επέλεξα με κριτήριο το πόσο μοιάζουν τα γράμματα του πραγματικού με της γραμματοσειράς.

Τώρα που το θυμήθηκα, τα γράμματα του νηολογίου τα πέρασα μόνο ένα χέρι βερνίκι... Embarassed 

Πω πω...Είναι ήδη μία και μισή... thing  thing  thing thing  








Μπααααα!!! Άσ'το καλύτερα! Αύριο το δεύτερο χέρι! boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 09:21

Και κάτι τελευταίο....Το EBF, άμα δείς την φωτογραφία που πετάει, έχει μακρυά εξάτμιση. Στα δεξιά της ατράκτου, φτάνει μέχρι το ύψος του ερυθρού σταυρού....Δεν θυμάμαι τί σου δίνει το κιτ, αλλά εύκολα γίνεται με ζ.τ.π. ή μήκος μεταλλικού σωλήνα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 12:28

Πρέπει να την φτιάξω την εξάτμιση. Δεν έχουμε όμως εικόνα από τα στηρίγματα που είχε. Θα ψάξω τις φωτογραφίες των αμερικάνικων μήπως και διακρίνεται κάτι πάνω στην άτρακτο, παρ'όλο που όλα όσα έχω δει δεν είχαν τόσο μακριά εξάτμιση.

Και τώρα που το θυμήθηκα: Μόλις εκτυπωθούν οι χαλκομανίες, τις αφήνω να στεγνώσουν για μία μέρα. Αφού στεγνώσουν τις ψεκάζω με ματ βερνίκι σμάλτου. Αφού στεγνώσει το βερνίκι περνάω το δεύτερο χέρι (όχι όπως χθες που το ξέχασα boy lafter) και μόλις στεγνώσει κι αυτό, είναι έτοιμες προς χρήση.

Σημείωση: Αν η χαλκομανία είναι π.χ. ένα Ελληνικό εθνόσημο το οποίο έχει άσπρο χρώμα, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε άσπρο χαρτί χαλκομανίας. Επειδή όμως είναι πολύ δύσκολο να κόψουμε περιμετρικά το εθνόσημο, γιατί ίσως να φαίνεται κάπου το άσπρο περίγραμμα, τότε χρησιμοποιούμε διάφανο χαρτί χαλκομανίας και ψεκάζουμε το μοντέλο με λευκό χρώμα στο σημείο που θα μπει η χαλκομανία. Είναι αρκετά πιο εύκολο να κόψουμε την ταινία μασκαρίσματος με διαβήτη ο οποίος έχει κοπίδι, παρά να κόψουμε περιμετρικά το εθνόσημο ή όποια άλλη χαλκομανία. Για το Stearman εκτύπωσα σε διάφανο χαρτί. Δεν θα παιδευτώ σχεδόν καθόλου στο κόψιμο των γραμμάτων. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 13:10

Πάρτε και μια πρώτη γεύση με φρεσκοξεμασκαρισμένα τα κοκκινοκίτρινα!! boy lafter 

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1218

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1219

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1220

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1222

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1225

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1226

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_1227


Υπάρχουν σημεία για διόρθωση. Όση ώρα ανέβαζα τις φωτογραφίες στον φωτοκουβά πριν τις ποστάρω εδώ, το είχα περάσει παρκετίνη.

Επίσης, το γαντάκι είναι από τη φθινοπωρινή κολεξιόν!! boy lafter boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 13:27

Πανεμορφο γινετε καλη συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 15:44

Πολύ ωραίο φίλε Taz, νομίζω πως θέλει και μιά μαύρη λωρίδα δίπλα στο κίτρινο, δεν είμαι σίγουρος, ό,τι βλέπεις φτιάξε. Πάντως γίνεται πολύ ωραίο,oooohj  και πραγματικά μετά θα το θέλει το γρασιδάκι του.....Να ξέρεις....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 15:59

thank you

Προσπαθώ τώρα να διορθώσω κάποια σημεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 21:09

Βλέπω άνοιξες και τις τρυπούλες! Μπράβο-μπράβο...Και το γαντάκι νιτριλίου πολύ σένιο.JHGFDT Αλλεργία στο λάτεξ ε; Μμμμ...
Άντε ωραίος!oooohj
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤρι 10 Σεπ 2013, 23:56

Prop-early έγραψε:
Και το γαντάκι νιτριλίου πολύ σένιο.JHGFDT Αλλεργία στο λάτεξ ε; Μμμμ...
Άντε ωραίος!oooohj
Από τα Γιούμπο (πως λέμε Γιούνκερς) boy lafter  τα πήρα! Τα βρήκα σε μειωμένη τιμή λόγω χαλασμένης συσκευασίας. Συνήθως παίρνω τα γνωστά λευκά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dtg

dtg
Gold Member
Gold Member

Μηνύματα : 193
Ημερ/νία εγγραφής : 09/09/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσσαλονίκη
https://helaf.wordpress.com/
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤετ 11 Σεπ 2013, 14:28

πολύ-πολύ όμορφο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΤετ 11 Σεπ 2013, 21:39

Ευχαριστώ dtg! Έβαλα και τα εθνόσημα στο κάθετο και κάνω το διαλειμματάκι μου τώρα! boy lafter 
Μάλλον αύριο θα συνεχίσω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 13 Σεπ 2013, 21:12

Και μια φωτό με το εθνόσημο από την καρτέλα του plastimodellismo

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_12192
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 00:02

Ναί έκανες το διαλειμματάκι σου, να πήξει το εθνόσημο επάνω, και μετά μας το δείχνεις! Για νά 'χεις να λές:
 "σόρυ παιδιά, τι ατυχία, δεν το είδα, κρίμα, τώρα δεν ξεκολλάει, έτσι μού 'ρχεται να το πετάξω" κι άλλα τοιαύτα σπαραξικάρδια====-----;;;.... 
 
Σκέφθηκα να κρατηθώ αλλά δεν μπορώ μωρ'αδερφέ μου....Γαλάζιο βρέ, γα-λά-ζιο! Εσύ μικρός στρουμφάκια δεν έβλεπες;;;; Τα γαντάκια ήξερες να τα φοράς γαλάζια.....
 
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 01:05

Prop-early έγραψε:
Ναί έκανες το διαλειμματάκι σου, να πήξει το εθνόσημο επάνω, και μετά μας το δείχνεις! Για νά 'χεις να λές:
 "σόρυ παιδιά, τι ατυχία, δεν το είδα, κρίμα, τώρα δεν ξεκολλάει, έτσι μού 'ρχεται να το πετάξω" κι άλλα τοιαύτα σπαραξικάρδια
 
Σκέφθηκα να κρατηθώ αλλά δεν μπορώ μωρ'αδερφέ μου....Γαλάζιο βρέ, γα-λά-ζιο! Εσύ μικρός στρουμφάκια δεν έβλεπες;;;; Τα γαντάκια ήξερες να τα φοράς γαλάζια.....
 
Σπόιλερ:
Το γαντάκι είναι μωβ, παρακαλώ! Αχρωματοψία έχεις; boy lafter  Αφού είναι της φθινοπωρινής κολλεξιόν!! dance lady

Όσο για το γαλάζιο.....






ΕΝΤΑΞΕΙ!! ΕΝΤΑΞΕΙ!! Embarassed
...Υπέκυψα στα spammm  και για να μην red card  θα πάω αύριο να πάρω το χρωματάκι το μπλε το σωστό...
...Τα στρουμφάκια μου μέσα...brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dtg

dtg
Gold Member
Gold Member

Μηνύματα : 193
Ημερ/νία εγγραφής : 09/09/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσσαλονίκη
https://helaf.wordpress.com/
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 09:50

πέρα από το γαλάζιο, μήπως είναι κ αρκετά μεγάλο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 10:27

dtg έγραψε:
πέρα από το γαλάζιο, μήπως είναι κ αρκετά μεγάλο;
Όταν το είδα στη φωτογραφία, παρατήρησα πως (από μπροστά προς τα πίσω) αρχίζει από την αρχή του τόξου του πηδαλίου διεύθυνσης και τελειώνει εκεί που αρχίζει το κάθετο μέρος του πηδαλίου. Όσο για το ύψος, είδα πως κάνει και μια μικρή καμπύλη πάνω στην άτρακτο. Δε φαίνεται καλά στη φωτογραφία, οπότε υπέθεσα πως η καμπύλη συνεχίζεται μέχρι το ουραίο πτέρωμα. Δεν έχω άλλη φωτογραφία που να φαίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 11:02

Παράθεση :
Όσο για το γαλάζιο.....
ΕΝΤΑΞΕΙ!! ΕΝΤΑΞΕΙ!!
...Υπέκυψα....και....θα πάω αύριο να πάρω το χρωματάκι το μπλε το σωστό...
...Τα στρουμφάκια μου μέσα...



Μα καλά στον αέρα μιλάω; Όχι μπλέ βρέέέέ! L;,Γαλάζιο, ΓΑΛΑΖΙΟ, ΓΑΛΑΝΟ, ΓΛΑΥΚΟ. Πώς το λένε! Θα πέσω κάτω και θα αρχίσω να αφρίζω....!109 χάμπρολ ή ό,τι άλλο σου κάθεται ίδιο με αυτό!
Λοιπόν για να σοβαρευτούμε....Στην ασπρόμαυρη φωτογραφία όντως δεν φαίνεται τόσο ανοιχτό το χρώμα όσο το γαλάζιο του stearman της Θεσσαλονίκης. Είναι όμως γαλάζιο και όχι σκούρο μπλέ. Ένα μέσο γαλάζιο χρώμα. Μήν ξεχνάς πως το αεροπλάνο είναι αρκετά ανοιχτόχρωμο και στην ασπρόμαυρη φωτογραφία το κοντράστ αποτυπώνεται έντονα.
 
Επίσης αυτό το "δίπλωμα" πάνω στην άτρακτο, δέν μπορώ να το δώ....Για το SX-EBF μιλώντας πάντα.....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Prop-early στις Παρ 18 Μαρ 2016, 13:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 11:39

Και μιάς και μιλάμε για φωτογραφία, ο φίλος dsamba μου είχε δείξει αυτές τις φώτογραφίες του SX-EBF. Θα ήταν χαρά μας να τις ανεβάσει και εδώSmile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 14:16

Prop-early έγραψε:





Μα καλά στον αέρα μιλάω; Όχι μπλέ βρέέέέ! L;,Γαλάζιο, ΓΑΛΑΖΙΟ, ΓΑΛΑΝΟ, ΓΛΑΥΚΟ. Πώς το λένε! Θα πέσω κάτω και θα αρχίσω να αφρίζω....!109 χάμπρολ ή ό,τι άλλο σου κάθεται ίδιο με αυτό!
Λοιπόν για να σοβαρευτούμε....Στην ασπρόμαυρη φωτογραφία όντως δεν φαίνεται τόσο ανοιχτό το χρώμα όσο το γαλάζιο του stearman της Θεσσαλονίκης. Είναι όμως γαλάζιο και όχι σκούρο μπλέ. Ένα μέσο γαλάζιο χρώμα. Μήν ξεχνάς πως το αεροπλάνο είναι αρκετά ανοιχτόχρωμο και στην ασπρόμαυρη φωτογραφία το κοντράστ αποτυπώνεται έντονα.
 
Επίσης αυτό το "δίπλωμα" πάνω στην άτρακτο, δέν μπορώ να το δώ....Για το SX-EBF μιλώντας πάντα.....
Τώρα είναι εντάξει μπαμπα-Στρουμφ;

PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 DSC_12193


Φρέσκο ακόμα! Χωρίς να έχει στεγνώσει και χωρίς διορθώσεις.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dtg

dtg
Gold Member
Gold Member

Μηνύματα : 193
Ημερ/νία εγγραφής : 09/09/2012
Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσσαλονίκη
https://helaf.wordpress.com/
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 15:02

Πετυχημένο το γαλάζιο! Ποιο χρώμα χρησιμοποίησες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 15:06

Tazman έγραψε:
Τώρα είναι εντάξει μπαμπα-Στρουμφ;Φρέσκο ακόμα! Χωρίς να έχει στεγνώσει και χωρίς διορθώσεις.
Σπόιλερ:
Είναι! Δέν είναι; Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό!JHGFDT
Κάνε και τις διορθώσεις που λές και είσαι τέλειος!!!! (Τί "σου τη δίνει" πάλι βρέ Γκρινιάρη;  )
Να πώ κι ένα κουτσομπολιό; Ο Μούργας πήρε κι αυτός Stearman....Νομίζω πως ξέσπασε επιδημία.....Θα μας ψεκάσουνε όλους!Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2013, 16:25

Prop-early έγραψε:
Tazman έγραψε:
Τώρα είναι εντάξει μπαμπα-Στρουμφ;Φρέσκο ακόμα! Χωρίς να έχει στεγνώσει και χωρίς διορθώσεις.
Σπόιλερ:
Είναι! Δέν είναι; Εμένα μου φαίνεται πολύ καλό!JHGFDT
Κάνε και τις διορθώσεις που λές και είσαι τέλειος!!!! (Τί "σου τη δίνει" πάλι βρέ Γκρινιάρη;  )
Να πώ κι ένα κουτσομπολιό; Ο Μούργας πήρε κι αυτός Stearman....Νομίζω πως ξέσπασε επιδημία.....Θα μας ψεκάσουνε όλους!Razz
Να τα, να ταααααααααα...!!! Του DDT το κάγκελο!! boy lafter

Τουλάχιστον ας το εμπλουτίσει εσωτερικώς! Είτε με το ρητινένιο πιλοτήριο, είτε με σκρατσιές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 15 Σεπ 2013, 22:59

Άσε τον Μούργα....Το Στηρμανάκι του είναι στον δρόμο....Εσύ σήμερα τί έκανες....Καλό μου στρουμφάκι;What a Face 
(Δεν έχουμε και σχετικό emoticon...βρέ παιδί μου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 16 Σεπ 2013, 00:19

Prop-early έγραψε:
Άσε τον Μούργα....Το Στηρμανάκι του είναι στον δρόμο....Εσύ σήμερα τί έκανες....Καλό μου στρουμφάκι;What a Face 
(Δεν έχουμε και σχετικό emoticon...βρέ παιδί μου)
Μου τη δίνουν οι διορθώσεις!!! Mad    boy lafter
Έβαψα ασημί και την επάνω πτέρυγα στην οποία είχα βάψει λάθος τον ένα σταυρό και το πέρασα όλο το μοντέλο παρκετίνη.
Μέχρι να στεγνώσουν οι σημερινές επεμβάσεις, ξεκίνησα άλλα δύο αεροπλανάκια, τα οποία θα τα δείτε οσονούπω. Το ένα πρέπει να το έχω έτοιμο μέχρι το τέλος του Οκτωβρίου, οπότε θα το δουλεύω παράλληλα με το Stearman.
Αυτά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 PT-17 Stearman, Lindberg 1/48 - Σελίδα 3 EmptyΔευ 16 Σεπ 2013, 01:25

Σπόιλερ:
Αλήθεια, κάνει παρκετίνη πάνω από τα μέταλλα; Εγώ φοβάμαι να βάλω ο,τιδήποτε πάνω από μεταλλικό χρώμα. Πές, διότι με ενδιαφέρει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 3 από 5
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΕΛΙΚΟΦΟΡΑ-