Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 10:18

Απο μικρος ηθελα να δω πως νιωθουν οι αεροπλαναδες (γιατι ΠΕΤΑΝΕ οταν αγοραζουν αφ)
.......και τελικως γερασα αλλα δεν το εβαλα κατω
Γι αυτο ας με συγχωρεσουν οι αρματαδες που παραγγειλα αυτο...... ειναι και το πρωτο μοντελο αεροπλανου που θα κατασκευασω
η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΡΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ
Λες να αλλαξω..................................................................................?....!........?.!
Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Baof
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 13:26

Καλη αρχη στον αεροπορικο κλαδο!
Κιταρα και αεροπλαναρα επελεξες,και μαλιστα με τα διακριτικα του κορυφαιου ΟΛΩΝ Erich Hartmann (352 victories)
Αν δεν κανω λαθος δινει κινητηρα και αλλα πολλα.Μην ψαρωσεις! Απλα πραγματα ειναι και βοηθεια υπαρχει!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgosk

georgosk
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 669
Ημερ/νία εγγραφής : 18/03/2012
Ηλικία : 47
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 13:53

Μετά από τόσα άρματα ήρθε η ώρα να βγάλεις τον αεροπλανά που κρύβεις μέσα σου @||||||| 

Θα κάνω και ένα σχόλιο που ελπίζω να μην ξεκινήσει τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο (αεροπλανάδες Vs αρματάδες). Από την εμπειρία μου και στις δύο κατηγορίες τα αεροπλάνα αν και μάλλον - συνήθως έχουν λιγότερη δουλειά από ένα άρμα, συγχαρούν και λιγότερα λάθη .....

Καλή επιτυχία στο νέο έργο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 14:07

Έχοντας ίδια άποψη από τα αεροπλάνα του Φαντομάκια, θα έλεγα πως μετά το Phantom, είναι ειδικός στα Messerschmitt και για οποιαδήποτε απορία τον ρωτάς χωρίς δισταγμό....
Τώρα περί αεροπλάνων-αρμάτων-πλοίων, από όλα έχω φτιάξει....Τα αεροπλάνα όμως έχουν ξεχωριστή γοητεία....Και άμα έχουν κι έλικες....cat 
Καλή αρχή...Μιά παρατήρηση: Εδώ το μαύρο υπόστρωμα το αποφεύγεις ριζικά! Τα αεροπλάνα είναι από αλουμίνιο! (Ενίοτε και πανί και ξύλο)....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 17:45

Μετα τα πρωτα σχολια.........ψαρωσα για τα καλα
Ας αρχισω σαν αρχαριος ζητωντας βοηθεια για το συγκεκριμενο
Και αφου τα μαζεψω και αυτα να αρχισω βημα βημα

Bελτιωτικα  υπαρχουν και απο που?

Μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω Decals της ARCHER για να γινει το μοντελο ποιο ωραιο?
και ποιο?

Και οπωσδηποτε να ευχαριστησω εκ των προτερω ολους εσας (τους αεροπλαναδες)
που μονο με την βοηθεια σας υπαρχει περιπτωση να γινει το μοντελο
γιατι εγω δεν κατεχω τιποτε
Απο χρωματα εχω τα προτεινωμενα απο την εταιρεια της Vallejo
και στοκο Milliput super fine
χρειαζεται τιποτε αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 18:32

Αν δεν είναι κατεστραμενο / καμμενο / χτυπημενο / γαμ..ενο, εγω δεν προκειτε να ασχοληθώ μαζι σου brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 20:53

Τι να τους κανω τους εχθρους αν εχω τετοιους φιλους
Πανο με εκανες πυροτεχνημα.........γιαυτο μου αρεσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΤετ 04 Δεκ 2013, 21:08

Εγώ απο μέρους μου το μόνο που έχω να σου πω ειναι να το κατάγουσταρεις & να το ευχαριστηθείς εσυ ο ιδιος πρώτα  ....CAMOUFLAGE 

Καλή άρχη κ καλή ευκολία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΠαρ 06 Δεκ 2013, 13:38

Ασε τα βελτιωτικα στην ακρη,κι αν θες παρε ψιλο συρματακι (απο καλωδια πολυκλωνα) και καλαϊ και παιξε με τον κινητηρα,για αρχη!
Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Wxvz


Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK 0wre


Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Xia6


Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK 2d53



Πρεπει να βρω ενα τροπο να σου στειλω υλικο,ειναι παρα πολυ για αν ανεβαζω εδω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK Προς ολους τους αεροπλαναδες ειδικως για ZARK EmptyΠαρ 06 Δεκ 2013, 23:56

Πάντως από τον σταυρό για εθνόσημο δεν ξέφυγες, οπότε κάτι θα θυμίζει τα άρματά σου! boy lafter 

Όπως είπε και ο prop-early: Ξέχνα το preshading ολοσχερώς κι εξολοκλήρου. Αφού βάψεις την παραλλαγή, θα ξανοίξεις το κάθε πάνελ ξεχωριστά.
Θα πάει σύννεφο το στεγνό πινέλο στο πιλοτήριο. Ακόμα και αν δεν βάλεις κανένα βελτιωτικό (εκτός από ζώνες ασφαλείας) το κιτ είναι εξαιρετικό.

Επίσης, όπως είπε και ο ινστρούχτορας, βάλε πράμα στον κινητήρα για τα καλώδια και τις σωληνώσεις. Θα δείξει πολύ.
Μην πάρεις χαλκομανίες. Δεν χρειάζονται για αυτό το κιτ. Αυτές που δίνει (και μάλιστα αυτού του πιλότου) είναι πολύ καλές. 

Συμφωνώ με τον georgosk. Θέλουν περισσότερη προσοχή τα αεροσκάφη. Στο άρμα πετάς πέντε-έξι κιλά λάσπη-χώμα-δέντρα-σακιά-κουβέρτες-χάρτες και δεν φαίνεται τίποτα! Shocked

Όσο για τον zark... αν περίσσεψαν δυναμιτάκια, προχώρα!! boy lafter boy lafter

Όπως και να έχει, το κιτ αυτό θα σε βοηθήσει πολύ. Λόγω εφαρμογής, αλλά και λόγω λεπτομέρειας. Καλή αρχή και από μένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» F/A-22A 1/48 Hasegawa..."σε οσους αρεσουμε, για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε!!!"
» Μπαμπας και γιος στην πιο εξελιγμενη εκδοση τους.
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΕΛΙΚΟΦΟΡΑ-