Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 29 Νοε 2013, 01:05

Τί δουλειά έχει το φαράσι δίπλα στο αεροπλάνο; brrrerrr 

Αρε Τάζ χαρά στο κουράγιο σου....Εγώ θα το είχα σαβουρδίσει....Θα μελετούσα την επίδραση του ΟΣΕ στις στέλθ τεχνολογίες....train road


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Prop-early στις Κυρ 20 Μαρ 2016, 23:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Δεκ 2013, 02:41

Ένα κάρο γυαλόχαρτα και ακόμα τρίβω λεπτομέρειες...
Δεν θα το πολυκουράσω το θέμα πάντως. Ήδη αποφάσισα να έχω κλειστή την καλύπτρα, οπότε ξεκίνησα δοκιμές για την ειδική βαφή που έχουν τα αμερικάνικα, γνωστή ως Have Glass. Μόνο που δεν θα το βάψω με τη δική του, αλλά με άλλη, γιατί αποφάσισα να το κάνω what if! Παρ'όλο που θα χρησιμοποιήσω αυτούσια τα σήματα του κιτ! Αμ πως!  boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Δεκ 2013, 10:43

Τωρα ερχεσαι στον σωστο δρομο!
Τι κανουμε αφου οι Αμερικλανοι (κι αλλοι συμμαχοι τους) βαριουνται να βρουν καμια καμουφα της προκοπης;
Βαφουμε δικια μας ή εστω δανεικη.
Ευγε καλε μου νεε!
Εγω παλι πηγα για σπλιντερ γκοστ αλλα απο τη μια τα χρωματα δεν ηταν τα γκοστ  queen 
απο την αλλη ,δεν μου αρεσε τελικα κι ετσι το ξεβαψα και θα κανω μαλλον απλη γκοστ να τελειωνουμε!
Δειτε και τα χαλια
The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 Xqe5


The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 3ewx


The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 3lzt

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Δεκ 2013, 14:33

...ωραια χαλια!!!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 12 Δεκ 2013, 21:32

Μωρέ αυτό καλό φαίνεται. Αν και η Ελληνική ghost μάλλον θα του πηγαίνει καλύτερα.

Στο δικό μου το λάθος που έκανα με το να ξεχάσω να βάλω τα φώτα πριν κλείσω τα δύο μισά, είχε αντίκτυπο παντού στο μοντέλο. Έβαλα στόκο στα φώτα, με σκοπό να κάνω επίπεδο το σημείο, αλλά το τρίψιμο φαίνεται έντονα. Φαίνεται κάμποσο και η κακή ένωση περιμετρικά των δύο μισών. Οπότε το μοντέλο αυτό θα το κάνω μοντέλο δοκιμής για τη Have Glass. Έπρεπε να το είχα προσέξει περισσότερο, γιατί είναι όμορφο αεροσκάφος. Τέλος πάντων...αφού γλίτωσε τη δοκιμαστική πτήση, θα γίνει το ''θύμα'' της παραλλαγής.
Έβαψα περιμετρικά κάποια μέρη με το Η308 (127 σε Χάμπρολ) τα οποία απορροφούν την ακτινοβολία των ραντάρ. Η Ακάντεμι έλεγε 6,35mm πλάτος στις πτέρυγες και 5,35mm στα κάθετα σταθερά και τα πτερύγια ύψους-βάθους. Στρογγυλοποίησα προς τα κάτω τους αριθμούς και το αποτέλεσμα είναι αυτό:

The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7662

Μασκάρισα και τα πτερύγια και τα κάθετα σταθερά και ψέκασα το ένα χρώμα για δοκιμή. Δεν πέτυχε με την πρώτη, όμως δεν είμαι και πολύ μακριά από αυτό που θα ήθελα. Η συνέχεια στο επόμενο επεισόδιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 10:36

Θα μπορούσες να τα αναπαραστήσεις με διαφανή κόλλα; Ίσως να απέφευγες όλη την βαβούρα έτσι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 13:40

Oχι αλλη γκοστ αδερφια την ειδα μεχρι και σε Α-7 δοκιμαστε και ψαξτε για αλλες παραλλαγες εξαλλου what if ειναι.....γνωμη μου ετσι!Φοβαμε οτι θα πουν ααααααααααα αλλη μια γκοστ και θα περασουν στο επομενο και ειναι κριμα για την δουλεια που εχει γινει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 14:49

Την ιδια σκεψη εκανα κι εγω Γιωργο αλλα τελικα για Ελληνικο,ειναι σημα κατατεθεν η ρημαδα!
Δεν ευνοει και το τεραιν μας για αλλη,και η σπλιντερ τελικα ειναι καλη μονο για πρωτοτυπα (ρωσικα) και αγκρεσορες (αμερικλανικους ψαρακες)
Η Ντιτζιταλ ειναι κατι ενδιαφερον αλλα σε 1/72 και οχι στο κτηνος αυτο.
Ισραηλινο θα κανω το F-22 οποτε......
Lizzard κουκλα αλλα ΜΟΝΟ για κρουση,αναγνωριση κι οχι για ενα Superfighter (κατα την οπινιον μου ετσιWink
Κατι Γιαπωνεζικες.....καλες για γιαπωνεζους.
Μην νομιζεις ,εχοντας καμια 10ρια γκοστ στο σπιτι μου (σε διαφορα α/φη κανονικα και HAFif) ειμαι ο πρωτος που εχω μπουχτησει.....νομιζα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 14:52

Το Α-7 που ειδες που το ειδες;
Αν ειναι αυτο σε αλλο φορουμ απο καποιον f-16fighting falcon μαντεψε ποιος ειναι ο ηθικος αυτουργος brrrerrr   Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 15:26

Εσυ ε???????Γιατι δεν ανακατευεται λιζαρντ του 80 με γκοστ σε μορφη σπλιντερ και αντι για τρια χρωματα βαλτε τεσσερα ουτως η αλλως ολες σημερα οι παραλαγες ειναι ενα γκρι πραγμα παντου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 17:06

Καπως ετσι;
The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 8bj8

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 17:41

Πολυ καλο οριστε και περνει και ξεθωριασμα μεχρι αηδιας


The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 48021_20_zpsc2508a88The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 16_3_zpsfa799702
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 17:54

The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 Rafale_brazil2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 17:57

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 18:28

Λοιποοοοον αυτες του Gekko (οχι τα ραφαλ,αυτα τα ειχα κατεβασει,ΗΔΗ τα καναδεζικα φαντομια ...σλουρπ) πανε στα υπ'οψιν για TSR-2 kai CF-105 Arrow Συντομα!!!
Το 23ρι επειδη δεν αντεχω τωρα αλλο μασκαρισμα( ουτε χρονο εχω,και κινδυνευει) παει free hand για κατι σαν Γκοστ απ'οτι βλεπω (τα κανω φτιαχτα τα χρωματα με Gunze)
Γιωργο ευχαριστω για τα λινκ!!!Βαζω τα θερια στο Φορνετ!!! Twisted Evil    cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 13 Δεκ 2013, 20:32

Τι παραλλαγάρες είναι αυτές!!!!!!! Ποιός αγοράζει τόσα μοντέλα τώρα... Shocked  Shocked  boy lafter
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 14 Δεκ 2013, 01:02

Aν και ειμαι κατα του what if θεωρω οτι σε αεροπλανα που δεν μπηκαν σε παραγωγη αξιζει να δοκιμαζουμε τετοιες παραλαγες εχω και εγω στα υποψιν κατι .......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Δεκ 2013, 17:23

Γιωργο πιασε αυτο το κατι και ξεκινα!
Ειναι πολυ χαλαρωτικο να ξεφευγεις
Εγω παντως ξεφυγα γενικως
The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 85bpThe Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 Ae9sThe Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 Zaf5The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 8bl2



Ουτε σπλιντερ ουτε Γκοστ αλλα Γκοστ με αναμιξη της Blue Grape του Top Gun (F-18)
ετσι με μιξεις σε Gunze Πηρα τα αλλοπροσαλλα αυτα χρωματα και βγηκε αυτη η πιο "ψυχρη" εκδοση της γκοστ.
Κατα τα προτυπα των F-22 ολα τα χειλη προσβολης/εκφυγης,αεραγωγων,κωνος ρανταρ και καλυπτρα περαστηκαν RAM ,δηλαδη Η308.
Τελος και για να ειμαστε κιαλλο Stealthier (δηλαδη Stealthiest) περαστηκε και η Have glass
The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 78c0
Βερνικι Gunze γυαλιστερο με λιγο Alclad μεσα και ΜΟΝΟ στην παραλλαγη (και οχι πανω στο RAM )

Και τωρα βαρατε!!!
Παω για σηματα
Ή 339 ή 334
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Δεκ 2013, 23:59

Xαχαχαχχα οχι ακριβως γκοστ αλλα ενταξει παντως του παει μια χαρα.Κατσε να συνελθουμε απο την εκθεση να τελειωσω τα προτζεκτ που εχω ανοικτα και κατι θα γινει......Μια παρακληση προς ολους οταν ανεβαζετε φωτο μην τις ανεβαζετε φουλ σαηζ γιατι τις ανοιγει τεραστιες και δεν μπορουμε να τις δουμε ολοκληρες καντε τες σμικρυνση τουλαχιστον μεχρι φορουμ σαηζ και μετα ανεβαστε τις CAMOUFLAGE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 14:18

Κατά λάθος, στην κυριολεξία, πέτυχα την παραλλαγή, τουλάχιστον κατά 90%. Ένας ακόμα ινστρούχτορας μου είχε πει ένα κόλπο για την παραλλαγή με την οποία έβαψε το δικό του F-22. Ο έταιρος ινστρούχτορας είναι ο zark, αλλά δεν σου το λέω! (αείμνηστος Τζανετάκος)
Για την παραλλαγή ''έχω γυαλί'' (ελληνιστί: have glass) ανάμειξα τρεις-τέσσερις-πέντε-έξι (δεν θυμάμαι ακριβώς  Embarassed  ) σταγόνες μπλε οινόπνευμα, κάμποσο Alclad Polished Aluminium και πολύ λίγο από τα άλλα χρώματα, όλα ακρυλικά. Τα οποία είναι Gunze άσπρο ματ, γκρίζο Η317 και μαύρο ματ. Η παραλλαγή είναι παρμένη από τα F-16 της Αλάσκα και προσπάθησα να κρατήσω το ίδιο περίπου σχέδιο, χωρίς να είμαι και ακριβής, αφού τα αεροσκάφη δεν έχουν καν παρόμοιο σχήμα. Η ιδέα για αυτή την παραλλαγή μου ήρθε επειδή το κιτ δίνει σήματα για αεροσκάφη σε μοίρα της Αλάσκα. Το καλό με τα ακρυλικά είναι πως με καθάρισμα του αερογράφου μετά από κάθε χρήση, χρειάστηκα μόνο μιάμιση ώρα μαζί με το μασκάρισμα. Θα χρειαζόμουν λιγότερο αν ήταν F-16 και όχι αυτό το...φτυάρι όπως πετυχημένα το είχε αποκαλέσει ο prop-early. Έβαψα μόνο τις επάνω επιφάνειες, για να δω μόνο και μόνο το πόσο όμορφη είναι αυτή η παραλλαγή. Τώρα θέλω και ένα F-16 στο καπάκι!!!!!  boy lafter

Προσπάθησα να τραβήξω φωτογραφίες από διάφορες γωνίες μήπως και φανεί το λαμπύρισμα, αλλά δεν φαίνεται πολύ. Σε κάποια κοντινά, αν σας φανεί πως το χρώμα έχει κόκκους, τότε είναι σωστό, αφού έτσι είναι η have glass.

The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7687The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7688The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7689The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7690The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7691The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7692The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7693The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 DSC_7694

Θα κάνω κάποιες διορθώσεις, αλλά δεν θα τρελαθώ κιόλας, αφού έχει αρκετά λάθη. Θα συμμαζέψω μερικά και θα το δώσω δώρο σε ένα παιδάκι 5 χρονών. Οι γονείς τους νοικιάζουν τον όροφο πάνω από μένα και μου είπε μια μέρα: ''Κύριε Στάθη, να μας φτιάξεις κι εμάς ένα αεροπλάνο!'' Μόλις δει και το μέγεθος, θα τρελαθεί το πιτσιρίκι!!  boy lafter 
Λέτε να του βάλω το μικρόβιο του μοντελισμού; ...Για να δούμε... Δεν το είχα σκεφτεί αυτό...  thing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 15:23

Κώνειο!!!!!! Διότι εισάγει καινά δαιμόνια, και τους νέους διαφθείρει.... @||||||| 
Ωραία ξεθωριάσματα, Τάζ,  και θέλω να μου πεί κάποιος γι'αυτή την Have Glass, τί πάει να πεί, και τί προσφέρει στο αεροπλάνο... Επίσης, είναι ολόσωμη ή φοριέται σαν "top-άκι";
Διότι εγώ είμαι.... "της προπέλας το κάγκελο".... air plane


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Prop-early στις Κυρ 20 Μαρ 2016, 23:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 15:44

Prop-early έγραψε:
Κώνειο!!!!!! Διότι εισάγει καινά δαιμόνια, και τους νέους διαφθείρει.... @||||||| 
Ωραία ξεθωριάσματα, Τάζ,και θέλω να μου πεί κάποιος γι'αυτή την Have Glass, τί πάει να πεί, και τί προσφέρει στο αεροπλάνο... Επίσης, είναι ολόσωμη ή φοριέται σαν "top-άκι";
Διότι εγώ είμαι.... "της προπέλας το κάγκελο".... air plane
Αμ δε... Δεν έκανα ξεθώριασμα! Η παραλλαγή γυαλίζει, λόγω του alclad! Δεν θα κάνω ξεθωριάσματα, καθότι νέο αεροσκάφος ακόμα.
Η have glass είναι μια βαφή η οποία μειώνει το ίχνος του αεροσκάφους στο εχθρικό ραντάρ. Δες κι εδώ: http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/29709-f-16-have-glass-paint-finish-what-is-it/

Βέβαια, δεν γνωρίζω να σου πω τι γίνεται στα ραντάρ ρώσικης κατασκευής!!!  boy lafter (Είχα δεν είχα, το είπα!! Χεχε!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 15:45

Κι επίσης, η συγκεκριμένη παραλλαγή είναι κάτι ανάλογο με τη δική μας ghost. Δική μάξι φόρεμα, φούστα μπλούζα. Wrap around κοινώς. Απλά επειδή βιαζόμουν να δω πώς θα φαίνεται στο μοντέλο, είπα να βάψω μόνο από πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
phantomakias

phantomakias
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 530
Ημερ/νία εγγραφής : 11/09/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 16:51

Κατσε καλα ρε που θα δωσεις στο πενταχρονο το μαναρι!
Δωστου κατι αλλο,κανα F-16 που εχεις και πολλα!
Το εργαλειο τα σπαει,και κρατα το για να γουσταρεις,αργοτερα μπορει η εθνοφρουρα της Αλασκας να τα παραχωρησει στη ΠΑ
 brrrerrr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) The Stealth Project (T.S.P. 2013) Parallel Build (Group build?) - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 19 Δεκ 2013, 17:01

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ JET-