Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:Meanwhile...somewhere in Russia...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Νοε 2013, 16:56

https://www.youtube.com/watch?v=iffNFY4ps8E

...αφιερωμενο εξαιρετικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Νοε 2013, 23:10

Συμφωνω με αυτα που λες Γιωργη αλλα βαλτα κατω αριθμιτικη ξερεις να ψαχνεις ξερεις συγκρινε αφου θες την προηπυρεσιακη ζωη των δυο αεροσκαφων και βγαλε τα συμπερασματα σου και μετα αν θες κοινοποιησετα μας!CAMOUFLAGE
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤρι 19 Νοε 2013, 10:58

Έλα παιδιά....Μονομαχία στο Ελ Πάσσο για τα παλιοσίδερα....Μακάρι ποτέ να μην μάθουμε ποιό είναι καλύτερο στ'αλήθεια....
(Αν και ειλικρινά έχει ενδιαφέρον η κουβέντα, δεν χρείαζεται να το παίρνουμε προσωπικά....) Αλλιώς θα σας βάλουμε τιμωρία: Ο Μούργας να φτιάξει 5 "Δυτικά" F-X, όπου χ>16, και ο ΓιώργοςΚ 5 Ρώσικα Mig-x και Su-x όπου χ>29. Και για να μήν λέτε, θα φτιάξω και εγώ τον Πολύκαρπο με την Σβετλάνα καβάλα....! (Όπου Πολύκαρπος=Po-2,μην παρεξηγούμαστε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤρι 19 Νοε 2013, 21:20

Prop-early έγραψε:
δεν χρείαζεται να το παίρνουμε προσωπικά....)
Δεν υπαρχει τιποτα προσωπικο αλιμονο απλα παραθετουμε ο καθενας τα επιχηρηματα του και εδω που τα λεμε με τοσα που εχουμε πει επρεπε να μας προσλαβουν οι εταιριες για προωθηση των προιοντων τους να βγαλουμε και εμεις κανενα φραγκακι!alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 05 Ιουλ 2014, 15:18

H αλλαγη του τιτλου τα λεει όλα..."ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ"!!!!

...η συνεχεια από το διόραμα του F-22,...εεεε...του Su-30 ηθελα να πω...μπερδευτικα, πρωτη φορα μου ξανασυμβαινει! brrrerrr 
Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13413upload images freeMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13414post image online
...παραλαγη και πρωτες φθορες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 05 Ιουλ 2014, 18:07

Το βάψιμο δείχνει πολύ καλό!  JHGFDT  Ποια χρώματα έβαλες;

Από περιέργεια, τι σήματα θα του βάλεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgosk

georgosk
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 669
Ημερ/νία εγγραφής : 18/03/2012
Ηλικία : 47
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 05 Ιουλ 2014, 22:08

Ανάλογα με το παρελθόν του κάθε μοντελιστή και οι προσδοκίες μας  Wink 
Νομίζω ότι σε κάποια σημεία βιάστηκες και δεν τους έδωσες την πρέπουσα φροντίδα. Κάποια στοκαρίσματα και τριψίματα νομίζω πρέπει να τα ξαναδείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 06 Ιουλ 2014, 19:17

Tazman...τα χρωματα είναι "αναμειξεις" δικες μου μιας και δεν ειχα τα οριτζιναλ από την Ακαν...νομιζω, περιπου μοιαζουν!

Γιωργο...εχει να γινει πολύ δουλεια ακομα και τις "ατελειες" που παρουσιαζει λογο του "αισχρου" κιτ θα τις εκμεταλευτω/καλυψω αναλογα...μην ανυσηχεις...θα δεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgosk

georgosk
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 669
Ημερ/νία εγγραφής : 18/03/2012
Ηλικία : 47
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 07 Ιουλ 2014, 10:57

Καλά είμαι σίγουρος στο τέλος κάτι μαγικό θα κάνεις και θα μείνουμε πάλι έτσι:  oups nh 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 07 Ιουλ 2014, 19:50

..."μεταλλα", και παμε για μασκολ/αλατια και...καψιματα...

Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13415uploading imagesMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13416image hosting site over 5mb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 07 Ιουλ 2014, 22:23

Παναγιώτη το πέθανες. Αν το σφάξεις λίγο περισσότερο θα το πουλάνε με το κιλό στα χασάπικα.
Εσύ ένα κολλάς, δύο κόβεις. Ωραίο βγαίνει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sag997

Sag997
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 506
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤετ 09 Ιουλ 2014, 11:21

Είχα καιρό να μπω και δεν είχα παρατηρήσει τι γινόταν! Shocked  είδα κάποιες φώτος και μου άρεσε πολυ! καλή συνέχεια!

Υ.Γ. το μεσημέρι που θα έχω χρόνο θα μπω να διαβάσω όλες τις σελίδες και μπορεί να ξαναpostarω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤετ 09 Ιουλ 2014, 22:20

Τωρα...η "ιδεα" που μου εχει μπει είναι..."χιονι"...χχμμμ...για να δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Ιουλ 2014, 00:31

zark έγραψε:
Τωρα...η "ιδεα" που μου εχει μπει είναι..."χιονι"...χχμμμ...για να δουμε...
 santa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 10 Ιουλ 2014, 08:03

Να βάλεις παιδί μου να βάλεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Ιουλ 2014, 00:46

Σπόιλερ:
ωραία "ρημαδοποίηση" ζαρκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Ιουλ 2014, 00:54

Mην το κανεις χειμωνα φιλαρακι ειναι κριμα εξαλλου χειμωνα τα Ραπτορ δεν πετανε........παγωνει το συστημα οξυγονου......! brrrerrr KI
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Ιουλ 2014, 10:47

kami έγραψε:
Σπόιλερ:
ωραία "ρημαδοποίηση" ζαρκ!
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 11 Ιουλ 2014, 19:32

Για εμας τους "ρομαντικούς" μονο η Ανοιξη μετραει!!!!

...αντε παμε...τα πρωτα "μαυρισματα"...

Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13419how to do a screen shotMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13418adult photo sharingMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 SDC13423upload an image

... brrrerrr ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 14 Ιουλ 2014, 19:17

Το "μοντελο"..."φινι"...!!!

Τωρα...τη βοηθεια σας πως "Φτιαχνουμε" χιονισμενο τοπιο χρησιμοποιοντας "σοδα"...ακουω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 14 Ιουλ 2014, 20:29

zark έγραψε:
Το "μοντελο"..."φινι"...!!!

Τωρα...τη βοηθεια σας πως "Φτιαχνουμε" χιονισμενο τοπιο χρησιμοποιοντας "σοδα"...ακουω...

Για πάνε άρχοντα της καταστροφής brrrerrr στην ενότητα ( ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ) σου έχω μια έκπληξη εκεί.

άπλα εγώ έβαλα μέσα στο μιγμα που έκανα απο την MIG FIXER & λίγο απο αυτο & το έχω σχεδόν πέντε χρονιά & ειναι άσπρο σαν γάλα
προσοχή άσπρη παρκετίνη θα βαλεις όχι την κίτρινη γιατί θα κιτρινισει....

Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 MIG00249
click image upload

καλή συνεχεια JHGFDT  JHGFDT 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΔευ 14 Ιουλ 2014, 23:16

Σπόιλερ:
Ζάρκ το χιόνι μπαίνει πάνω από λάκ για τα μαλλιά που δεν έχει προλάβει να στεγνώσει. Μετά ξαναβάζεις λάκ, και ξαναβάζεις κι άλλο χιόνι αν θές, και ούτω καθεξής. Όταν φτάσεις στο επίπεδο που θές, τελειώνεις με λάκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤρι 15 Ιουλ 2014, 21:23

Στο δικό μου διόραμα είχα αραιώσει πολύ την ατλακόλ με νερό. Η αραίωση την έκανε σαν γάλα. Έριξα τη σόδα μέσα στο δοχείο με το μείγμα. Έπειτα, βούτηξα ένα πινέλο στο μίγμα της ατλακόλ και της σόδας και άπλωσα το μίγμα όπου ήθελα με κινήσεις σχεδόν σαν να βάφω, αλλά προς μία κατεύθυνση μόνο. Ή, κάποιες φορές απλά ακουμπούσα το πινέλο στο σημείο που ήθελα. Αφού στέγνωσε, υπήρχαν κάποια σημεία στα οποία εμφανίστηκαν ρωγμές ή μικρούλες τρύπες. Εκεί, άπλωσα πρώτα τη σόδα και μετά έριξα ελάχιστο μείγμα αραιωμένης ατλακόλ με νερό. (Όχι σόδα στο δεύτερο μείγμα.)

Μπορείς ακόμα και να αδειάσεις το μείγμα πάνω στη βάση σου και να το απλώσεις με κάποια σπάτουλα για να το διαμορφώσεις όπως θες.
Αν θα βάλεις πάνω στο μοντέλο, τότε βάλε με πινελάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤρι 15 Ιουλ 2014, 22:23

[quote="Prop-early"]
Σπόιλερ:
αυτή ειναι ή άσπρη παρκετίνη με το μπλε καπάκι
Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 000456515click image uploadMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 30072009652_1click image upload
& αυτή ειναι η κίτρινη
Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 17890_offer_alternative
click image uploadMeanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 9162_offer_alternativeclick image upload
CAMOUFLAGE  alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Meanwhile...somewhere in Russia... Meanwhile...somewhere in Russia... - Σελίδα 3 EmptyΤρι 15 Ιουλ 2014, 22:41

Σας ευχαριστω πολύ για τη βοηθεια...

Στο μυαλο μου εχω δυο επιλογες, ή λακ (ειδα τα βιντεο στο τιουμπ...εντυπωσιακα!!!), ή θα απλωσω αραιωμενη ατλακολ με πινελο στα σημεια που θελω και θα πασπαλισω, όπως με τη λακ, τη σοδα...δεν εχω αποφασισει ακομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Su-27ub Russia σε catapult
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΔΙΟΡΑΜΑΤΑ-