Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:Tiger Χειμώνας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Kostas Papadakis

Kostas Papadakis
Bronze member
Bronze  member

Μηνύματα : 24
Ημερ/νία εγγραφής : 01/08/2013
Ηλικία : 32
Τόπος : Χανιά
http://www.hellenicairsoftcommunity.com/index.php
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Αυγ 2013, 17:46

Καλησπερα και παλι.όπως ξαναειπα η φιγουρα δε φαινεται τι ακριβως κανει καια υτο το αφηνω στην κριση του θεατη.Οσο γι ατα μηχανικα μερη του Tiger Panther κλπ ναι εχεις δικιο.Δεν ηξερα πως απο πανω μοναχα γινονται τετοιες εργασιες επισκευης....Αλλα και παλι δε ξερει καθε θατης αυτο το στοιχειο και φαινεται σαν να προσπαθει να φτιάξει κάτι στο μηχανικο του μέρος. 

Μην ανησυχεις δε φευγω.Ξαναειπα και στα πρωτα μου σχολιαπως εχω γαιδουρινη υπομονη και δεχομαι ακομα και τα χειροτερα σχολια για κατι το οποιο φτιαχνω. 
Ο Μοντελισμος δενε χει ορια οπως και τα ονειρα γι αυτο δε χρειαζεται παντα να φτιαχνουμε κατι το οποιο ειναι copy paste απο την πραγματικοτητα η απο καποιο ακριβες βιβλιο εξισορησης της πραγματικοτητας.,Εμεις φτιαχνουμε τον κοσμο οπως τον θελουμε σον μοντελισμο ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΔΙΟΡΑΜΑΤΑ !

Να στε ολοι καλά και πάλι ευχαριστώ για τις απόψεις σας ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas Papadakis

Kostas Papadakis
Bronze member
Bronze  member

Μηνύματα : 24
Ημερ/νία εγγραφής : 01/08/2013
Ηλικία : 32
Τόπος : Χανιά
http://www.hellenicairsoftcommunity.com/index.php
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Αυγ 2013, 17:51

kami έγραψε:
Κώστα μόλις πρόσεξα τα πόδια φιγούρας κάτω απο τίγρη.Τι θες να αναπαραστήσεις;μηχανική βλάβη;πρόσεξε η πρόσβαση στο διαμέρισμα του κινητήρα του τίγρη ,όπως & του πάνθηρα & του βασιλικού τίγρη είναι απο πάνω.Είμαι μακριά από τα αρχεία μου ,αλλά ένα απλό γκουγκλάρισμα θα σου δώσει πολλές φωτο με μηχανικούς να παλεύουν με τον κινητήρα του τίγρη,καθισμένοι πάνω.
Επειτα πρόσεξα τις ερπύστριες που είναι αμερικανικές ,απο κάποιο παττονοειδές m47-m48-m60;Να υποθέσω ατύχημα με τις ερπύστριες του τίγρη;Εχει συμβεί σε όλους μας στη μοντελιστική μας πορεία με διάφορα αποτελέσματα απο το να το αφήσουμε στα ξεχασμένα ημιτελή,ως να το λειώσουμε σαν κατσαρίδα με την παντόφλα...
Αν σε στενοχώρησα τότε δεν ξαναμιλάω,δεν παραγνωρίζω το νεαρό της ηλικίας σου & το ζηλεύω & το σπουδαιότερο μόλις μας γνώρισες & δεν ξέρω πόσο κριτική σηκώνεις ,ούτε πόση ελευθερία θέλεις στις προσεγγίσεις σου.
Κανείς μας δεν γεννήθηκε μαθημένος,με καλόπιστη κριτική,μελέτη & προσπάθεια προχωράμε όλοι.Σε χαιρετώ για την ώρα γιατί κάνει τρελλή ζέστη!

 Είμαι ανοιχτός σε κάθε σχόλιο-Κριτική-Βοήθεια-Σχολιασμό{Αρνητικο ή Μη}-Καλοπροαίρετα ή μη σχόλια-σαρκαστικα υφάκια κλπ.Εχω γαιδουρινή υπομονή παρόλο το νεαρό της ηλικίας μου καθώς έχω περάσει πολλά στη ζωή μου ώς τώρα και είμαι πνευματικά και ψυχικά ίσως και τα 2πλάσια χρόνια.Απο μικρος δεν μεγαλωσα μαζι με τη μητερα μου και ειδα μονομιας τον κοσμο με αλλο ματι και εχω μαθει να σεβομαι οποιον με σεβεται αλλα και αυτον που δε με σεβεται.Να κουω ο,τι εχει να πει .Ειτε εχει αδικο ειτε δικαιο.
Ειμαι μαθημενος σε πολλες καταστασεις και δεν παρεξηγω ευκολα. Smile 

Να σαι και παλι καλά Smile Καθε γνωμη σου και σχολιο σου παραυτα ευπρόσδεκτο Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 04 Αυγ 2013, 22:06

Κώστα,έχε δεδομένο ότι είμαι μαζί σου & όπου μπορώ μοντελιστικά θα βοηθάω εφοσον κάτι το κατέχω.Κάθε προσέγγιση στο μοντελισμό καλοδεχούμενη απο αυτόν που μετράει τα μπουλόνια στον συγκεκριμένο υποτύπο άρματος την συγκεκριμένη ιστορική περίοδο, μέχρι αυτόν που θα επιλέξει να βάψει το tiger ροζ με γαλάζια ελεφαντάκια...μόνον που καλό θα είναι να το λέει στο ξεκίνημα της παρουσίασης & να είσαι βέβαιος πως έχω καλές ιδέες!
Μου έχει ανατεθεί,ατύπως πάντα, ο ρόλος του ειδικού στα αρματικά-γιατί όπως θα διαπιστώσεις μια παρέα είμαστε- & εξ αυτού οφείλω να κάνω κάποιες παρατηρησεις-έσω βέβαιος πως οι προθέσεις μου είναι καλές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas Papadakis

Kostas Papadakis
Bronze member
Bronze  member

Μηνύματα : 24
Ημερ/νία εγγραφής : 01/08/2013
Ηλικία : 32
Τόπος : Χανιά
http://www.hellenicairsoftcommunity.com/index.php
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 05 Αυγ 2013, 02:35

Ο,τιδηποτε πεις καλοδεχουμενο.Αν εχεις κατι να προτεινεις για να γινει το άρμα καλύτερο πες το .Σε λίγο καιρο ετοιμάζω ένα Sherman Και θα χρεαστώ πολλή πολλή βοήθεια :')
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΔευ 05 Αυγ 2013, 13:03

Φιλε Κωστα, στο μοντελισμο το τελευταιο που θελουμε ειναι να ανχονωμαστε για τις "δουλειες" μας. Φτιαχνουμε οτι θελουμε οπως θελουμε...και αν θελουμε να ανεβουμε καποια "επιπεδα", δοξασι ο Θεος υπαρχουν ανθρωποι να βοηθησουν. Για μενα ο "καλος" μοντελιστης ειναι οχι αυτος που φτιαχνει "παπαδες" αλλά αυτος που εχει το "γνωθι σαυτον" και ξερει που στεκουν τα μοντελα του σε σχεση με άλλα.

Αυτα και απο εμενα οποτε..."κιπ μοντελινγκ"!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ανθιμος

Ανθιμος
Gold Member
Gold Member

Μηνύματα : 157
Ημερ/νία εγγραφής : 11/04/2012
Ηλικία : 40
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΤρι 06 Αυγ 2013, 15:30

Καλωσόρισες κι απο μένα φίλε Κώστα!
Σε οτιδήποτε διοραματικό μπορώ να βοηθήσω με ιδέες που δεν κοστίζουν! χιχιχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostas Papadakis

Kostas Papadakis
Bronze member
Bronze  member

Μηνύματα : 24
Ημερ/νία εγγραφής : 01/08/2013
Ηλικία : 32
Τόπος : Χανιά
http://www.hellenicairsoftcommunity.com/index.php
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tiger Χειμώνας Tiger  Χειμώνας  - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 09 Αυγ 2013, 02:58

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Smile Το ίδιο ισχυει και αντιστροφως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» TIGER II
» Tiger For Ever
» KING TIGER VS PANTHER II
» TIGER I DIORAMA
» TIGER IN ADVANCE
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΔΙΟΡΑΜΑΤΑ-