Τελευταία Ανάρτηση
Ημερ/νία και ώρα
Από
ΜΑΧΗ ΚΡΗΤΗΣ Γαλατάς Χανίων Μάιος 1941
VICKERS mk VIb του Roy Farran Κρήτη 1941
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.
Πεζικό κατά αρμάτων(JSU 152)
Βόλγας αν.όχθη, Νοέμβριος 1942.
OPERATION market garden
CH-53 Super Stallion Academy 1/48
ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ μέρος 3ο "η απελευθέρωση"
Μοσον Ουγγαρία 2019
Tamiya German 3ton 4x2 Cargo Truck (Opel Blitz) με 20mm Flak 38 της Tristar
Σαβ 03 Απρ 2021, 21:11
Τρι 25 Φεβ 2020, 12:40
Παρ 04 Οκτ 2019, 00:17
Τετ 02 Οκτ 2019, 23:12
Τετ 02 Οκτ 2019, 19:33
Παρ 09 Αυγ 2019, 14:07
Πεμ 25 Ιουλ 2019, 10:12
Δευ 01 Ιουλ 2019, 11:09
Παρ 03 Μάης 2019, 11:42
Δευ 01 Απρ 2019, 00:11











 

 Παρακολουθείτε το θέμα:PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2015, 12:50

Ωραίες οι καλαμιές.
Δεν νομίζω πως και τόσο αραιές μεταξύ τους πως είναι λάθος,
αλλά ίσως λίγες ακόμα να έδιναν το κάτι τις παραπάνω.
Τώρα και έτσι να τις αφήσεις, μια χαρά μου φαίνονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ανθιμος

Ανθιμος
Gold Member
Gold Member

Μηνύματα : 157
Ημερ/νία εγγραφής : 11/04/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 15 Ιαν 2015, 15:40

είναι πολύ ωραία και σε απόδοση - μέγεθος αλλά και σε κίνηση, πιστεύω όμως κι εγώ ότι είναι πολύ αραιά.
θα μπορούσες να το σώσεις με ψηλά καταπράσινα χορτάρια που φύονται πάντα ανάμεσα στα καλάμια αλλά και μερικά
φρέσκα βλαστάρια καλαμιών τα οποία δεν έχουν φύλα αλλά μόνο κορμό και μία φουντίτσα στην κορυφή.
It's up to you!!!!!!!!!!
keep modeling
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 16 Ιαν 2015, 00:42

Χρήστος έγραψε:
Ωραίες οι καλαμιές.
Δεν νομίζω πως και τόσο αραιές μεταξύ τους πως είναι λάθος,
αλλά ίσως λίγες ακόμα να έδιναν το κάτι τις παραπάνω.
Τώρα και έτσι να τις αφήσεις, μια χαρά μου φαίνονται.
να ο καλός ο άνθρωπος ξεχώρισε!...τέλος πάντων έκανα 3-4 μεγάλες ακόμη,για χατίρι σας,"φύτεψα" & 8 μικρές απο αγνώστου τύπου αποξηραμένα ,που είχε υποδείξει ο προπ & διατηρούσα σε εφεδρεία.& για να σας "σκάσω ,έσπασα-πατησα-άλεσα", μιά ακόμη κάτω απο ερπύστρια (υποτίθεται πως παρασύρθηκε & πατήθηκε).Με μάλλον συμπαθητικά αποτελέσματα.Φωτοτεκμηρίωση μόλις φυτέψω & κάποια υπολλλείματα απο Τ34 στην πανω νεκρή γωνία.
Ανθιμε ενδιαφέρουσα ιδέα τα ψηλά χορτάρια που φύονται ανάμεσα.Μελετάται!Είσαι σίγουρος οτι τα νέα καλάμια δεν έχουν φύλλα,αλλά μόνο φουντίτσα,μήπως συμβαίνει το ανάποδο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 23 Ιαν 2015, 22:58

PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 160ecuf
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2zhod9j
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 5x5ptv
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Ruqy3q
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2jfywso
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Bhc37a
τρέχουσες εξελίξεις με όχημα & βασικά στοιχεία εδάφους σχεδόν ολοκληρωμένα.Ελπίζω να σας αρέσει Suspect
ετοιμάζομαι να τοποθετήσω τις φιγούρες.
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 152ff4i
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Acs6xv
για να προλάβω κανέναν κακεντρεχή για το πως έτυχε να σταθεί όρθιος ο τροχός απο Τ34. Η τελευταία αποτέλεσε τη βασική πηγή "έμπνευσης" (τροχός-ελατήριο ανάρτησης-κομμάτι ερπύστριας) για απόδοση "κολασμένου" πεδίου μάχης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 23 Ιαν 2015, 23:14

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 23 Ιαν 2015, 23:33

Τελειωσες κυριε Νικο μας???/Μια καλυτερη γενικοτερη εικονα μπορουμε να εχουμε??ολο τανασκελα μας τις βγαζεις ξεσβερκιαστικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 00:29

zark έγραψε:
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 1511027_1577787522439035_189460170311636338_n_1
image hosting more than 5mb
respect respect donald duk donald duk donald duk

Λοιπόν όπως είπα και παραπάνω: Τόσο κοντά στο ποτάμι εις τας ρωσικάς εξοχάς, θα περίμενα περισσότερο πράσινο το Καλοκαίρι....Αλλά αφού του μάστορα δεν του αρέσει, εγώ πάω πάσο....
Εκεί που υπάρχει το "σπασμένο" χώμα, δεν μου αρέσει πολύ το γουώς...Ίσως να έδειχνε πιό καλό αν ήταν πιό έντονο και πιό κοφτό. Δες τα σημεία όπου υπάρχουν μικρότερες ρωγμούλες: Εκεί δείχνει πολύ καλύτερα.
Ίσως πάλι να είναι θέμα φωτογράφισης και φλάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 08:41

Και να μην έβαζες τις φωτογραφίες, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος λόγος να σου πει κάτι κανείς για τον τροχό.
Μικρή πιθανότητα έχει να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά δεν είναι απίθανο.
Θύμισέ μου, το Panzer IV είναι Academy;
Επίσης, τα φυτά μου φαίνονται σαν καλαμιές. Ή κάνω λάθος;
Υπήρχαν καλαμιές στην Προχορόφκα; Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 09:38

Tazman έγραψε:
Και να μην έβαζες τις φωτογραφίες, δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος λόγος να σου πει κάτι κανείς για τον τροχό.
Μικρή πιθανότητα έχει να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά δεν είναι απίθανο.
Θύμισέ μου, το Panzer IV είναι Academy;
Επίσης, τα φυτά μου φαίνονται σαν καλαμιές. Ή κάνω λάθος;
Υπήρχαν καλαμιές στην Προχορόφκα; Smile
Ταζ δεν με παρακολουθείς επαρκώς...λοιπόν green smile no
1)είναι ΙΙΙαρι ,όχι IVαρι
2)είναι Gunze σε συσκευασία Revell
3)για τις καλαμιές στις όχθες του Πσελ,δες παραπάνω,απο κει μου τα χώνει ο Προπ για έλλειψη πράσινου.
Προπ ήρθε η Θοδώρα...θα τα πούμε για τις ρωγμές..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 11:13

kami έγραψε:

1)είναι ΙΙΙαρι ,όχι IVαρι

Α, καλά... Ευτυχώς που στο μυαλό μου είχα το 3άρι... confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sag997

Sag997
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 506
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 13:27

Τώρα μάλιστα! Μπράβο kami παιδί μου!! JHGFDT JHGFDT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χρήστος

Χρήστος
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 854
Ημερ/νία εγγραφής : 14/03/2012
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 14:00

Έβαλες λίγα ακόμα καλάμια ή τώρα που μπήκαν και άλλα στοιχεία μου δημιουργείτε εμένα αυτή η εντύπωση!
Όπως και να έχει μου φαίνεται ωραίο. έξυπνη η τσαχπινιά με το πατημένο καλάμι.
Έλα να μπαίνουν και οι φιγούρες να αποκτά ζωή σιγά σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 24 Ιαν 2015, 18:26

Xρήστο:χαίρομαι που σου άρεσε το πατημένο καλάμι.Ειδικά για σένα & αυτό
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Sqmpgx
αυτά πατήθηκαν σε προγενέστερο χρόνο,απο Τ34(κρίνοντας απο ίχνη),τα στελεχη τους παρασύρθηκαν μακριά & επίμονα ως καλάμια ξαναξεπροβάλλουν.
Ζαρκ:ωραίος ο γάτος,φύλαξε κάποιον για το τέλος που πλεον είναι ορατό!
Προπ: στο νου ειχα κατι τέτοιο
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2co6ko8
λεκάνη,βύθισμα κόντα στην κοίτη που επικοινωνεί υπογείως με αυτήν ή απλά συγκεντρώνει νερά βροχής & με την ζέστη του  Ιουλίου
ξεραίνεται απότομα.
Τίποτα καλύτερο απο ακρυλικό στόκο σπάτουλας οικοδομών για στρώσιμο & χάραγμα με καρφί -σουβλί.Στερνή γνώση να σε είχα πρώτα ,αλλά χρησιμοποίησα το ειδικό technical χρώμα της Citadel το agrellan earth,για κρακελάρισμα.Τα αποτελέσματα αν & χρησιμοποίησα μισο μπουκαλάκι(6ml περίπου) είναι το μικρό "κρακελάρισμα" που παρατηρείτε.(Το υπόλοιπο θα πάει σε κρακελάρισμα μικρών επιφανειών).Επειδή το έδαφος ειχε πετρώσει ,χάραξα με ταχυτροχό τις έντονες ρωγμές, διατηρώντας & τις μικρές του χρώματος.Δεν με ενθουσίασε το αποτέλεσμα ,αλλά πλέον ήταν αργά comfused
...πάντως δείχνει καλύτερο ,δεν έχουμε φωτογένεια,ή είμαστε pig δημιουργός & δημιούργημα...
Σαγκ & Χρήστο: ναι! φύτεψα & άλλες καλαμιές!
Μούργα: έχω ενα θέμα με φωτο,χωρίς την Τσελεντομηχανή,θα προσπαθήσω μετά τις φιγούρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sag997

Sag997
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 506
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΚυρ 25 Ιαν 2015, 18:15

Moυ άρεσε πολυ και η τεχνική με τα σπασμένα καλάμια! ξεχασα να το πω την προηγούμενη φορα! εξυπνος τροπος για να γλυτώσεις δουλειά αλλα να ειναι και πιο ρεαλιστικο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 19:05

PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 23tff2v
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 122g1md
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Rbb7lx
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 30xg0mv
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Kaqubs
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2vaje3p
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Saxr94
"χωριανοί" όπως καταλάβατε μπήκαν οι φιγούρες...δεν σας κρύβω ότι ζορίστηκα!Ειδικά με τα "συμπλέγματα" & περισσότερο με το "τριο"-2πανω στο άρμα & 1 κάτω.Εκεί χρειάστηκε να επανασκαφεί το έδαφος & ετοιμάζω κράνος να μπεί στον-συγγνώμη στην πλάτη ήθελα να πω του τραυματία,για να μην είναι στον αέρα.Η γεωμετρία που είχε υπολογιστεί εκτός διοράματος πήγε "αδιάβαστη", με τις ανωμαλίες του εδάφους.
Μένουν να γίνουν διάφορες διορθώσεις,να αποπειραθώ ροή στη επιφάνεια του νερού, να επαναβάψω τα σημεία που ανασκάφηκαν, να "ματάρω" ότι γυάλισε με πιάσιμο στις φιγούρες,να βάψω το κράνος & την κάσκα σοβιετικού αρματιστή που συμπλήρωσε να απομεινάρια του Τ34.Ισως να δω & το αίμα πανω στο άρμα & το έδαφος απο ξαπλωτο τραυματία...Προσεχώς γιατί απόψε κρυώνω στο μπαλκόνι!
Τώρα που είναι ακόμα νωρίς ,ρίχτε μου, σας ακούω Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 20:01

Ωραίες οι φιγούρες, μπορεί να γίνει καλύτερο πασάλειμμα με το αίμα στο άρμα, να φαίνεται κάπως "τραβηγμένο" σαν να σύρθηκε κάποιος πάνω του. Ίσως οι φωτογραφίες να έβγαιναν καλύτερες αν έβαζες ένα μονόχρωμο φόντο. (Μην ξανακούσω σχόλιο για τις φωτογραφίες μου μετά από αυτό....) Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anonymous

Επισκέπτης
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 20:20

Prop-early έγραψε:
Ωραίες οι φιγούρες, μπορεί να γίνει καλύτερο πασάλειμμα με το αίμα στο άρμα, να φαίνεται κάπως "τραβηγμένο" σαν να σύρθηκε κάποιος πάνω του. Ίσως οι φωτογραφίες να έβγαιναν καλύτερες αν έβαζες ένα μονόχρωμο φόντο. (Μην ξανακούσω σχόλιο για τις φωτογραφίες μου μετά από αυτό....) Suspect

Μια χαρά ειναι ή φωτογραφίες 3D & ολα αλφαδιάζονται  εγώ χρησιμοποιώ  αυτα brrrerrr  PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 3dglasses
click image upload  

προχωρά νικολα μια χαρά τα πας πολύ καλώ.... JHGFDT respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 21:13

...καλο ρε σταμκο...μου αρεσε... donald duk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntinosa

ntinosa
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 451
Ημερ/νία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 67
Τόπος : Πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 21:42

Παρατηρησεις
1.Σε πιο θεατρο επιχειρησεων εχει λαβει μερος το γεγονος που περιγραφεις?
2.Οι φιγουρες (στολες) δεν συναδουν με αυτον τον τυπο αρματος
3.Τις φιγουρες τις ειδα απο κοντα στην εκθεση....καλες Στις φωτο ειναι πιο καλες
4.Τις καλαμιες τις ειδα στην εκθεση....καλες Στις φωτο ειναι πιο εντυπωσιακες
5.Το αρμα μοιαζει περισσοτερο με παιχνιδι...μαλλον χρειαζεται κατι περισσοτερο.....εσυ ξερεις
Περιμενω να δω κατι που να με εντυπωσιασει.....κατι μοναδικο ...αυτο το σεναριο εχει παιχτει πολλες φορες
Φτιαξε και κανενα ρυακι για να δικαιολογησεις την υπαρξη των καλαμιων
Πιστευω να βοηθησα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zark

zark
-
-

Μηνύματα : 1853
Ημερ/νία εγγραφής : 08/03/2012
Ηλικία : 57
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 21:54

ntinosa έγραψε:
Παρατηρησεις
1.Σε πιο θεατρο επιχειρησεων εχει λαβει μερος το γεγονος που περιγραφεις?
2.Οι φιγουρες (στολες) δεν συναδουν με αυτον τον τυπο αρματος
3.Τις φιγουρες τις ειδα απο κοντα στην εκθεση....καλες Στις φωτο ειναι πιο καλες
4.Τις καλαμιες τις ειδα στην εκθεση....καλες Στις φωτο ειναι πιο εντυπωσιακες
5.Το αρμα μοιαζει περισσοτερο με παιχνιδι...μαλλον χρειαζεται κατι περισσοτερο.....εσυ ξερεις
Περιμενω να δω κατι που να με εντυπωσιασει.....κατι μοναδικο ...αυτο το σεναριο εχει παιχτει πολλες φορες
Φτιαξε και κανενα ρυακι για να δικαιολογησεις την υπαρξη των καλαμιων
Πιστευω να βοηθησα....

PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 992644_double_facepalm_1
imag
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 22:55

Μιάς και έχω δεί το όλο πράγμα από κοντά....σας βεβαιώ πως ο καμί έχει φτιάξει ΚΑΙ ρυάκι, εκεί που είναι τα καλάμια....Όσο για το ιστορικό πλαίσιο το έχει ήδη δώσει....Προκχόροβκα 1943, περισσότερα ιστορικά όσον αφορά τον τύπο του άρματος δεν κατέχω, αφήνω τους ερπετικούς λασπόβιους γίγαντες να συγκρουστούν....
Αλλά για τις στολές νομίζω πως ο Καμί το είχε φωτο-τεκμηριώσει εδώ: http://www.pasyfimon.com/t1065-topic

Το άρμα προσωπικά μου είχε φανεί πολύ καλό, (ρεαλιστικά φορτωμένο, χωρίς υπερβολές στις φθορές, με επαρκώς κρεμασμένες ερπύστριες ). Μόνο η εξάτμιση πιστεύω πως έπαιρνε περισσότερο κάψιμο...
Αλλά για να μαθαίνουμε και κάτι (άλλωστε είμαι γνωστός αντιγραφέας, ματάκιας και κλόπη-copyrighter) τί ακριβώς είναι εκείνο που το κάνει να δείχνει σαν παιχνίδι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤρι 27 Ιαν 2015, 23:43

stamkos έγραψε:
Prop-early έγραψε:
Ωραίες οι φιγούρες, μπορεί να γίνει καλύτερο πασάλειμμα με το αίμα στο άρμα, να φαίνεται κάπως "τραβηγμένο" σαν να σύρθηκε κάποιος πάνω του. Ίσως οι φωτογραφίες να έβγαιναν καλύτερες αν έβαζες ένα μονόχρωμο φόντο. (Μην ξανακούσω σχόλιο για τις φωτογραφίες μου μετά από αυτό....) Suspect

Μια χαρά ειναι ή φωτογραφίες 3D & ολα αλφαδιάζονται  εγώ χρησιμοποιώ  αυτα brrrerrr  PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 3dglasses
click image upload  

προχωρά νικολα μια χαρά τα πας πολύ καλώ.... JHGFDT respect
Ρε παλλικάρια γιατί με τυραννάτε ,δεν τα καταφέρνω με φωτο χωρίς τσελεντομηχανή.Προπ 12mp ,γράφει ,αλλά για να δώσει "Πρασινο καρέ" στην εστίαση -χωρίς μάκρο-πρέπει να είναι σε τέτοια απόσταση.
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2ngzlo9
δες & με μακρο
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 B80g95
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 Bi15wo
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2dma6hl
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 308b24o
 &για λόγους τάξης να αναφέρω πως στο κατασκευαστικό-"καλλιτεχνικό" μέρος βαράτε ελεύθερα monkey
δήλωσα ποτέ " μοντελισταράς" Question
για τα περί στολών & τύπου άρματος ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!Γκλέτσος & παύλα!=._
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Prop-early

Prop-early
Συντονιστής
Συντονιστής

Μηνύματα : 2836
Ημερ/νία εγγραφής : 10/03/2012
Τόπος : Ενθάδε...
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤετ 28 Ιαν 2015, 00:03

Ε τώρα....φταίω εγώ να σου πώ πως από τις δύο πρώτες αυτή χωρίς μάκρο είναι καθαρότερη; Απλά την παίρνεις, την ανοίγεις με ζωγραφική, περικόπτεις το κομμάτι που θές, και μετά την ανεβάζεις....
Με μάκρο, το φλάς την κάνει να φαίνεται θολή....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΟΥΡΓΑ

ΜΟΥΡΓΑ
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 2564
Ημερ/νία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 48
Τόπος : ΛΕΜΜΥ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤετ 28 Ιαν 2015, 00:04

Eστω και με αυτες τις φωτο εγραψες αλλη μια φορα μπραβο εξαιρετικο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kami

kami
V.I.P member
V.I.P member

Μηνύματα : 1301
Ημερ/νία εγγραφής : 09/03/2012
Τόπος : πατρα
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 EmptyΤετ 28 Ιαν 2015, 00:35

Prop-early έγραψε:
Ε τώρα....φταίω εγώ να σου πώ πως από τις δύο πρώτες αυτή χωρίς μάκρο είναι καθαρότερη; Απλά την παίρνεις, την ανοίγεις με ζωγραφική, περικόπτεις το κομμάτι που θές, και μετά την ανεβάζεις....
Με μάκρο, το φλάς την κάνει να φαίνεται θολή....
όχι ρε Προπ!άνοιγμα με ζωγραφική-περικοπή κλπ χρονοβόρο! Ασε που έχω απενεργοποιήσει το φλας!Κοίτα ποιός μιλάει για καθαρότητα φωτό brrrerrr
Τσε φέρε τη μηχανη σου!Κουκτσε ενημέρωσε τον πατέρα σου!
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 2e3moeb
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 34ni4ur
PROKHOROVKA 1943 τελευταίο ταξί απο κόλαση. - Σελίδα 5 10n9w11
αφιερωμένες!
Στη 2η προσέξτε τις θέσεις κρεμάσματος για τα κράνη του πληρώματος ,που μιμήθηκα.
Μούργα έχει διάφορα πονάκια ,άλλα θα τα μαζέψω ,άλλα όχι.Να'σαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Σελίδα 5 από 7
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» το τελευταίο πούμα
» Γερμανία 1945,κυνηγώντας το τελευταίο πουμα!
» Ενέδρα στον Ξεροπόταμο, Κούρσκ 1943, 1/35
» HUNTER AND VICTIM KURSK 1943 1/35 DIORAMA
» Hawker Hurricane MkIIc, 336ΜΔ, RHAF 1943.
PASYFIMON :: ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  :: ΔΙΟΡΑΜΑΤΑ-